top
logo

  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Soutěže 2022

Vyhledávání

Kalendář akcí

<<  Září 2023  >>
 Po  Čt  St  Út  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Dospělí
Udrželi jsme se! Dospělí Velkých Bílovic za rok znovu ve III. třídě krajských soutěží. PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 26 Červen 2022 00:00

I letos jsme spolehli na vlastní síly a nevzali jsme prakticky nikoho na hostování. Nedoplatili jsme na to. Byla to odvaha. Některým z nás zazvonila padesátka a roky příliš zastavit nejdou. Pochybovali jsme trochu. Vlastně jen dobrá duše bílovického tenisu Jarda Vysloužil si byl jistý, že soutěž uhájíme, i kdyby třeba na úplně posledním nesestupovém místě. A přesně to se i stalo.

Na dně tabulky skončilo ŽLTC Brno D, které na jaře zápasilo s absencemi. No a v našem klíčovém boji se Slovanem Hodonín ve druhém kole jsme na zcela podmáčených kurtech projevili větší vůli po výhře. Soupeři kleli a láli nám za dvorce, jako kdybychom za předchozí lijáky mohli, zatímco my jsme si šli zodpovědně pro klíčovou výhru 7:2. Dvorce byly špatné. Avšak pro obě družstva stejné!

Ta výhra rozhodla. Stačila. Letos jsme nezářili. I nejlepší z nás si připsali pouhé dvě výhry ve dvouhrách a ještě dvě kola před koncem jsme sestupovali. Ale dřeli jsme. Šli jsme štěstí naproti. A v tom utkání s Hodonínem jsme nebrečeli. Terezka krásně otočený zápas ze 4:6, 2:4. Tom zodpovědně ubojovaných 7:5, 6:3 se soupeřem, kterého loni ještě převálcoval. Jara s Chovancem opět prohrál, tentokrát ale ve třech setech. Dan svého soupeře upřehazoval, spíš vůlí, disciplínou a taktikou, než uměním. A tak Hodonín nakonec sestoupil místo nás. 😀 (Odkaz na zápis)

Zářívali jsme víc. Dokonce i Tomáš Klimůvka se letos zastavil na hubených dvou singlových výhrách. Stejně jako zodpovědný lodivod Dan a také Terezka a Jovča. Peťa byl dvěma výhrám blízko a Jarina neustále pronásledovala záda.

Za rok na jaře už bez Jary. O jeden stavební kámen méně. Škoda! Roky však nezastavíme. Potřebovali bychom posílit. Teď ale připišme rok a zvolejme stejně jako loni: „Příští sezóně znovu ve III. třídě ZDAR!“.

-Dan-

Aktualizováno Neděle, 26 Červen 2022 20:05
 
Šok: naši dospělí budou 19.6. hrát doma o postup! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 06 Červen 2021 00:00

Dnes jsme na Slovan Hodonín nejeli prohrát. Bylo by alibismem tvrdit, že domácí jsou favorité. Zároveň nebylo radno je podceňovat. Před týdnem vyběhli s Napajedly nečekaným způsobem, zvláště kvalitně zahranými čtyřhrami. Navíc to nejsou dávno zelenáči, jsou v téměř ideálním věku 22-28 let. Přesto to na nás nestačilo.

Naše děvčata dnes zachovávala mimořádně čistou hlavu. Fiftýn po fiftýnu, občas to drhlo, ale výsledkově obě dvě velice efektivní. Jovča 6/1, 6/2 a Terezka 6/2, 6/1. Zádrhel se vyskytl jen jeden: Adam Chovanec trochu nečekaně vyzrál na našeho Jaru 7/5, 6/2 a byli jsme tedy velmi rádi, že v nejtenisovějším utkání dne smázl Tomáš nebezpečného a nepříjemně hrajícího Otáhala 6/1, 6/2. Učebnicová lekce produktivity, Tome! Bylo 3:1.

Pánové hrající na trojce se tahali, takže později rozehraný zápas rutinéra Dana Blažka skončil nakonec paradoxně dříve. Dan je takový speciální případ. Nohy už mu neběhají, podání mu neletí, ale dokáže hru zkušeně variovat a umí namíchat úderový koktejl, který o generaci mladším soupeřům nesedí. 6/2, 6/2. A protože posléze přibyl na naše konto i kýžený Ondrův bod ze souboje trojek, bylo 5:1, už po singlech tedy hotovo a Velké Bílovice mohly slavit: za dva týdny budeme doma hrát o postup! No tak to je šok…

A ukázalo se, jak moc dobře bylo, že jsme dnes programově, plánovitě, promyšleně rozhodli už ve dvouhrách. Už před týdnem vyhrál Hodonín v nasazených Napajedlech všechny čtyřhry a vybojoval si tak dnešní semifinále s námi. Bylo radno mít se na pozoru. Průběh čtyřher potvrdil, že jsme do Hodonína přijeli se správnou strategií – rozhodnout dvouhrami. Jenom Dan s Jarou totiž zvládli svoji čtyřhru, a to 6/2, 6/2. Rutina, taktika a mentální síla tam byla na naší straně. V ostatních čtyřhrách jsme z různých důvodů neuspěli a nakonec bylo „jen“ 6:3 pro Bílovice. Sluší se podotknout, že jen Dan vyhrál dnes dvouhru i čtyřhru. Ten nejstarší, za týden padesátiletý. Hraje dvouhru a zvláště čtyřhru vychytrale a umí si v ní i typově „singlového“ parťáka zorganizovat tak, aby soupeřům hra „nechutnala“. Nepřeberně zkušeností opět rozhodlo. Klobouček, Dane!

Předpokládáme, že na nás za dva týdny vletí Holešov v plné síle a budeme vděční za každý bodík. Holešov na tenisové mapě jižní Moravy hrál desítky let páté housle. V posledních letech se však velice zvedá a v dnešním druhém semifinále smetl LTC Hodonín B 9:0. Oproti minulosti už nespoléhají na svůj nemastný odchov, ale šikovně získávají hotové hráče ze Zlína, Přerova i Brna. V sobotu 19.6. v 9:00 jdeme na to. Bude to těžké!


-Jovča-

Aktualizováno Neděle, 06 Červen 2021 15:13
 
Žolík Dan Blažek otevřel dospělým dveře k opětovnému udržení III. třídy! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 30 Květen 2021 00:00

Dokonale zvládnutá derniéra našeho matadora Dana Blažka (r.n.1971!, na snímku), spolehlivá, nevadnoucí kvalita Tomáše s Jarou a bojovnost pana ředitele ZŠ Němčičky, dovedla náš tým dospělých k nepříliš očekávané výhře na Zlínem-Mladcovou A. V přímém souboji o udržení soutěže pro příští rok jsme vyzráli na druhý nejvýznamnější klub krajského města, který má oproti nám obrovskou základnu a na kopci nad Zlínem navíc nádherný areál se šesti antukovými a čtyřmi krytými dvorci!

Utkání se v prvních dvouhrách vyvíjelo podle papírových předpokladů, 2:1 pro nás domácí, Tomáš s Jarou výhry bez zaváhání. Pak se ale ani panu řediteli ZŠ Němčičky ani Terezce nepodařilo vyšťourat kýžený kontaktní bod ze svých dvouher a případná další prohra, „žolíka“ Dana, by stanovila pro domácí neřešitelných 2:4 po dvouhrách.

Dan ale odhodlaně držel svoje šance. Na začátku zápasu si soupeři netypicky prohrávali své servisy. Soupeř z Mladcové jako první svoje podání posléze vyhrál, Dan ale hned dorovnal na 4:4. Poté Dan nepotvrdil další break, za stavu 6:5 už však set dopodával. To byl jasný pokyn pro kapitána hostí, aby šel svého velmi mladého, teprve patnáctiletého svěřence a syna v jednom poinstruovat přímo na dvorec: rozběhej dědečka, utahej ho, doleva-doprava-doleva-doprava a máš ho, hraj trpělivě… Zápas se stal pro Dana krutou přetahovanou, ve které se projevovalo, že na rozdíl od Mladcové jsme v zimě skutečně nehráli, ani čtyřhry, natož dvouhry. A tak to v některých výměnách vypadalo, že si Dan spíše kontroluje tep, než že hraje tenis a klíčový zápas… I při střídání zvedalo Dana z lavičky spíš povzbuzování parťáků srocených sympaticky, cílevědomě a hlavně potřebně za plotem, než samotná Danova vůle hrát a vyhrát. Jak řekl po zápase: povzbuzování parťáků bylo jako pořádné EPO, jako kvalitní krevní konzerva, jako výkonný elektromotorek ukrytý v kostře kola… Ve druhém setu vedl Dan 2:0 na gemy. 2:2. Pak měl 4:2. Bylo 4:4. 5:4! 5:5. 6:5… a nekonečný, nekonečný poslední gem ukončený Danovým nemilosrdně milimetrovým kraťasem. Dan ani nepadl na antuku. Raději. Vstávalo by se mu totiž podle všeho dost špatně, i když by to asi zvládl. A tak se jenom kroutil a šoural se podat soupeři ruku. Bylo to čisté vítězství morálky a oddanosti týmu nad fyzičkou, taktikou, věkem a bolestí.

A bylo 3:3 na zápasy. Jenom! Před pány tedy stála nelehká úloha vyhrát obě čtyřhry. Děvčata, po sympatickém boji, přece jen podle očekávání prohrála. Dlouho jsme se radili, jak rozestavíme pánské čtyřhry, nakonec si Tomáš vytáhl Dana k sobě proti silnějšímu páru a dobře udělal. Na čtyřhry se Dan před týdnem v Podkrkonoší denodenně zodpovědně připravoval a tři vítězné voleje snad při každém gemu s Tomášem na servisu rychle spolunapsaly drtivých 6/0, 6/1 pro domácí. Takový „válec“ se nečekal a nepochybně postupně naléval více síly a sebedůvěry i našemu sousednímu deblu, kde jsme byli v utkání už hodně dole: průběžně 2/6 a 5:5. My domácí, Jara a pan ředitel Peťa Antoš, jsme tuto čtyřhru nakonec otočili, ubojovali jsme ji 6/3 ve třetím setu a stanovili jsme konečných 5:4 na body pro domácí Velké Bílovice!

Na snímku pózuje už vysprchovaný a rozradostněný Dan po celkovém vítězství, ve smyslu: ráno bych vyměnil nejeden svůj pohár za takovouto dnešní výhru a m-o-j-e d-v-a b-o-d-y!!! A co bude dál? Před lety řekl Dan na rovinu: chlapci, budu hrát do padesáti, pak si najděte mladšího. Padesát mu je ale už za čtrnáct dní! Ukecáme ho na ještě jednu sezónu? Budeme hledat jiného? Vždyť my jiného ani nechceme. Kde bychom našli takového srdcaře, hecíře, šprýmaře, herce, „managera“, promotéra, provokatéra, organizátora, glosátora, profesionálního přípravce dvou dvorců a pisatele článečků! Tak, Dane, ťukneme si na „ještě jednu poslední sezónu“?? ;-) Už ti to tak neběhá, šedin ale zatím moc nemáš a protrpět se/nás k výhrám pořád ještě umíš!


-Admin-

Aktualizováno Úterý, 01 Červen 2021 10:21
 
Dospělí Velkých Bílovic i do třetice udrželi III. třídu krajských soutěží PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 07 Červen 2020 00:00

Letošní ročník jsme se rozhodli spoléhat jen na vlastní síly. Nevzali jsme vlastně nikoho na hostování. Byla to trochu odvaha... Byla, některým z nás bude příští rok padesát a roky, jak známo, zastavit nejdou. Soutěž 2020 byla navíc ze známých celostátních důvodů zkrácena – letos stačilo prohrát dvě úvodní utkání a sestup byl jistotou...

A tak nám docela pomohlo, že jsme se díky loňské nečekané závěrečné výhře v Brně-Kohoutovicích, kde v našich barvách příkladně zabodoval Patrik Opluštil, těsně ocitli mezi nasazenými týmy 2020. I tak by nás málokdo tipoval za favority, když k nám k existenčnímu duelu přijelo béčko LTC Hodonín. Sice béčko, ale skoro kompletní a motivované… Přijeli se k nám zachránit. Marně!

Odvážet vítězství z Velkých Bílovic není lehká úloha! Dařilo se nám těžit z minima maximum: Jarinek i Tomáš ve dvouhrách vcelku dominovali. Hlavně však: dvěma klíčovými body ze singlů přispěla obě naše děvčata (na snímku). To soupeř naprosto nečekal. Jovča vyhrála zkušenostmi. Po boji, 7/5, 3/6, 6/3. A Terezka výhru doslova „urvala“. Po dvou hodinách a čtyřiceti minutách pečetila na 6/4, 2/6, 7/5. V posledních dvou gemech zápasu úspěšně otočila skóre 0:40!

To nás posadilo na koně: v té chvíli stačilo, aby Jarinek a Tomáš ovládli soustředěně svoji čtyřhru. A to se i stalo. Po téměř bezchybném výkonu, který soupeře deptal od prvního fiftýnu a snad už od rozehry, vyhráli 6/1, 6/0. Záchrana! Sestup nebude.

Připišme tedy rok a zvolejme stejně jako loni: „Sezóně 2021 ZNOVU ve III. třídě ZDAR a bílovickému sportu ZDAR dvakrát i třikrát!“


-Dan-

Aktualizováno Úterý, 09 Červen 2020 15:14
 
Dospělí Velkých Bílovic udrželi III. třídu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 19 Červen 2019 00:00

Do letošního ročníku jsme nastupovali skromně. Matador Víťa Straka se loni odebral do tenisového důchodu a u nás ostatních to nevypadalo na nějaké herní zlepšování. Nemýlili jsme se. První dvě kola jsme opravdu prohráli. Nicméně velmi těsná úvodní prohra 4:5 s Lipůvkou – podle Jardy Vysloužila hlavního favorita na postup – naznačila, že naše družstvo má i letos svoji sílu. Jako vždy.

Nakonec se nám podařilo vedle proher i třikrát zvítězit: se Startem Brno B, v Brně na Mosilaně a konečně v sobotu 15. června v nejtěžších záchranných pracích v Bučovicích, při 33 stupních ve stínu. Celkově tedy zřejmě znovu obsadíme páté místo jako loni. Nejlepší bilancí dvouher se letos může chlubit Jovča Blažková, která dosud prohrála jediný zápas (respekt!), dále Tomáš Klimkovič – stejná bilance (čekali jsme to!), no a výrazně nám samozřejmě pomohl spřátelený Pavel Gula, který neprohrál ani jednou (na to ho máme!).

Na snímku se vzrostlou bílovickou májou v pozadí je jádro našeho družstva – zleva: dobrá duše bílovického tenisu tipér Jarda Vysloužil odhodlaně vzdorující zubu času, dále týmový lékař a kapitán Peťa Lašek velmi zodpovědně hrající obzvláště povýtce závěrečná kola, dále nadšený fanoušek a do dvou let nedílná součást našeho kádru Michal Podrazil sbírající herní zkušenosti v béčku a divácké na našich venkovních zápasech, dále vpravo hlavní organizátor, glosátor, promotor a motor Dan Blažek s nepříjemně dlouhou pravou rukou, nejedná se o následek úrazu, a konečně zcela vpravo nejúspěšnější hráčka z obou dvou našich děvčat Jovča Blažková, nejedná se o náhodnou shodu příjmení.

Sezóně 2020 znovu ve III. třídě ZDAR a čistému sportu opět ZDAR dvakrát i třikrát!

Akutální výsledky naleznete zde


-Dan-

Aktualizováno Středa, 19 Červen 2019 05:38
 
« ZačátekPředchozí1234DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Anketa

V kolika letech jste začal/a hrát tenis?
 
Banner

bottom

©1993-2016 Tenis klub Velké Bílovice.