top
logo

  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Soutěže 2022

Vyhledávání

Kalendář akcí

<<  Září 2023  >>
 Po  Čt  St  Út  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Žáci
Mladší žáci Velkých Bílovic ve Zlíně jednoznačně 6:0 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 15 Květen 2018 00:00

Družstvo mladšího žactva čekalo první jarní utkání a hned první delší cesta – do Zlína, proti SK Zlín „D“. Dětem r.n. 2008 přihlásil tamní velkoklub se čtrnácti antukovými dvorci družstvo do soutěže 4+0. Hrálo se v krásném areálu na Vršavě, jednom z nejhezčích na Moravě.

Domácí nakonec neuhráli ani jeden jediný, čestný, set. Projevilo se, že naše děcka hrají soutěže již řadu let, zápasová zkušenost byla jednoznačně na straně našich. V první dvouhře úřadovala Ema Ryšavá 6:1, 6:1 (na snímku vlevo), ve druhé se Zuzka Klencová (na snímku vpravo) zapotila více, 6:2, 7:5. V následujících dvouhrách dominovala dvojčata Ester a Ella Zrůnovi, 6:1, 6:2, resp. 6:0, 6:2. A protože ani čtyřhry nepřinesly obrat, na konečném skóre svítilo krásných 6:0 pro mládí Velkých Bílovic.

Takovýto vstup do soutěže samozřejmě baví a těší nejen samotné hráče a jejich rodiče, ale nás všechny okolo. Přejeme našim malým tenistům, aby se jim dařilo i nadále. V neděli 20. května se od 9:00 utkají doma s hratelným Slovanem Hodonín.


-Dan-

Aktualizováno Úterý, 15 Květen 2018 15:20
 
Malí tenisté TK Velké Bílovice na Krajském finále družstev PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 08 Říjen 2017 00:00

Družstvo malých tenistů TK Velké Bílovice ve složení Michaela Polláková, Šimon Průdek, Ema Ryšavá, Vít Jakubčík a Anna Florianová se podruhé v historii klubu probojovalo na Krajské finále družstev do 9-ti let. Na jaře se jim podařilo vyhrát svoji „B“ skupinu I. třídy a tak se za odměnu směli zúčastnit podzimní nástavby: závěrečného turnaje 13-ti nejúspěšnějších družstev Jihomoravského kraje.

V prvním zápase je čekalo solidní družstvo Bystřice p. Hostýnem. O prohře našich rozhodly pouhé dva gemy celkového skóre. V dalším kole prohráli naši už jasněji – s Tišnovem 1:5. V závěrečném kole ovšem slavili úspěch, klub Slovácka (Uherské Hradiště a Staré Město) porazili 4:2 a obsadili tak konečné 12. místo, stejně jako před třemi lety družstvo Patrika Opluštila a dvojčat Zárubových.

Na fotografii Míša Polláková s pohárem a diplomem. Vzhledem k tomu, že Míša a Šimon zůstanou v kategorii bejby-tenisu i příští rok, přejeme jim samozřejmě, aby nepolevili a letošní úspěšnou sezónu zopakovali.

–Dan-

Aktualizováno Neděle, 08 Říjen 2017 17:42
 
Bejby-tenisté TK Velké Bílovice postoupili na Krajské finále 9. září v Brně! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 12 Červen 2017 00:00

Je to tam! Stručně řečeno. Našim tenistům - věkově malým, nikoli však tenisově - se v neděli podařilo zúročit ubojovaný květnový zápas s TCMJ Brno B. Včerejšími dvěma výhrami vyhráli svoji skupinu I. třídy a kvalifikovali se tak na Jihomoravské finále družstev do 9-ti let! Vzhledem k tomu, že se finále zúčastní 13 nejúspěšnějších týmů celé jižní Moravy, jedná se o velký úspěch našeho klubu.

Týden přitom nezačal nejlépe. Vítek Jakubčík si z úterní návštěvy turnaje ATP v Prostějově přivezl úpal a horečky. Ema Ryšavá si přivezla teploty a ty se jí držely až do čtvrtka. Šimona Průdka rozbolela pata. Tým byl před bojem o postup zcela rozložen. Naštěstí se bejby tenis hraje v neděli, Vítek se stačil uzdravit, Ema víceméně taky a Šimon v nedělní euforii zapomněl, že nějakou patu má.

Tým prokázal silného ducha. K rannímu utkání se Startem Brno nastoupil kompletní. Šimon nepřipustil problémy a za chvíli měl 6:0. Nerozehraná Ema se trápila. Otáčela 0:2, byly slzičky. Je však zvyklá na to, že kapitánka a maminka v jedné osobě neváhá ordinovat „krev, pot a slzy“. A sentimentu přehnaně nepodléhá... A tak bylo 7:5 pro Emu (a Ivu) Ryšavé. Potěšil Vítek, hladce 6:0 ve dvouhře a pak i ve čtyřhře. Tým se dobře rozehrál. Startu Brno chyběl 4. hráč, celkově 6:0…. a hrr na posledního soupeře.

BLTC Brno budil respekt. Na jedničce mohutná Peková, výsledky BLTC solidní, s nikým neprohráli víc, než 2:4. Šimon musel zabrat. Pata nepata. 7:6, tie-break 7:1! Byl to lítý boj. Kupodivu jej Šimonova raketa přežila. (Naštěstí v sobotu hodně napršelo, kurty změkly a tak Šimonova raketa přečkala ve zdraví i příležitostné zašlapání do dvorceJ.) Rozehraná Ema bez problémů 6:0. Vítek potvrdil aktuální formu 6:0. V poslední dvouhře Míša Polláková v zápase plném dlouhých výměn 6:3. Bylo rozhodnuto. Celkové vítězství 6:0 zkrášlily výsledky čtyřher, Šimon s Emou vybojovali 7:5 a Vítek s Míšou v poklidu 6:1.

TK Velké Bílovice letos bez porážky! Družstvo napodobilo silný ročník 2005 Patrika Opluštila, Karolíny Macháčkové, Nikoly Klimoviče a dvojčat Zárubových. Jak poznamenala kapitánka Iva Ryšavá: „To kdyby nám někdo před začátkem soutěže řekl…“ Byla to ovšem především prozíravost její a také paní Moniky Průdek, že odmítly vábení nenasytného BORS Clubu Břeclav, aby Ema a Šimon hráli za břeclavské béčko…. Za béčko!!:-) Obě dámy jasně odmítly. A dobře udělaly!

Naši malí borci potvrdili, že na krajské finále opravdu patří. A jak se jim tam bude dařit?

Můžete se podívat v sobotu 9. září v 9:00 na dvorcích ŽLTC Brno!

–Dan-

Aktualizováno Pondělí, 12 Červen 2017 16:56
 
Bejby-tenisté Velkých Bílovic krok od postupu na Jihomoravské finále družstev PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 04 Červen 2017 00:00

Po druhém kole se naši bejby-tenisté usadili včele tabulky své skupiny I. třídy bejby-tenisu. Výsledkem třetího kola dali jasně najevo, že o své vedení se nadále nemíní dělit. Utkali se s TC Brno C v Králově Poli a zvítězili jednoznačně 6:0.

Bohové TC Brno snad ani nechtěli z dnešního duelu nic vidět. Domácí tak pozvali naše hráče raději do vypůjčeného areálu pro malou kopanou a tenis na Srbské ulici, v dostatečné vzdálenosti od mateřského areálu. TC Brno C se v utkání s našimi opravdu příliš nedařilo.

Naše jednička Šimon Průdek zaválcoval svého soupeře do tamního dvorce, v areálu s příznačně chatrným zázemím, 6:0.. Emě Ryšavé kladla její soupeřka v delších výměnách o něco větší odpor, 6:1. Vítek Jakubčík pokračoval v mužném válcování soupeře do vypůjčených dvorců, 6:0. A Michalka Polláková projevila o něco větší slitování a jemnější povahu - jeden game darovala dvojchybami, 6:1. Do čtyřher nastoupili naši nejmenší v tradičním rozestavení. Po boku Šimona opustilo Míšu milosrdenství a rukou pevnou a paží vztyčenou zaválcovali soupeře do třetice 6:0. V závěrečné čtyřhře Ema s Vítkem poněkud podlehli bezstarostné atmosféře rozhodnutého mistráku, „jen“ 6:2. Celkové skóre všech bylo gamů 36:4. A pak už se jelo domů.

V letech minulých, s výjimkou našeho mimořádného družstva roku 2014, probíhaly zápasy s TC Brno C podle zcela jiného scénáře. 2015 naše družstvo bejby-tenisu prohrálo těsně. Loni prohrálo 1:5. A v roce 2013 prohráli naši premiéroví bejby-tenisté 1:5 dokonce s TC Brno E(!). Měli bychom si tedy kvality letošního bílovického družstva přiměřeně považovat a podporovat je.

Bude to potřeba. V neděli 11. června v 9:00 čeká naše bejbinky v domácím prostředí závěrečné kolo, krok poslední. Někdy bývá nejtěžší. Po ranním utkání se Startem Brno je navíc čeká nebezpečný soupeř, kterého neradno podceňovat. BLTC Brno. Zvládnou naši nejmenší poslední krok a budeme se moci radovat spolu s nimi z postupu?

Přijďte se podívat v neděli 11. června v 9:00 na naše dvorce! Začátek bojů 9:00, konec bojů zhruba 14:00.

–Dan-

Aktualizováno Neděle, 04 Červen 2017 18:35
 
Bejby-tenisté Velkých Bílovic opět vítězně PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 22 Květen 2017 00:00

21. května se v areálu TC-MJ Tenis Brno-Líšeň konal námi velmi očekávaný zápas našich bejby-tenistů s favorizovanými domácími. Od začátku bylo jasné, že celkový výsledek bude velmi těsný. Utkaly se dosud neporažené týmy.

Ema Ryšavá se soupeřem si navzájem vyhrávali podání až do stavu 4:4. Naštěstí si Ema za tohoto stavu všimla, že nehraje proti holce, ale že to naproti s blonďatým culíkem je kluk…. Poté již zápas neoblomně dovedla k vítězství 7:6, tie-break urvala 8:6.:-) Mezitím se Vítek Jakubčík - z předchozích úspěchů zřejmě malinko přemotivovaný - snažil co nejrychleji ukončit každou výměnu svého zápasu, avšak kazil. Hladká prohra potvrdila, že spoléhat na dobré celkové skóre již nepůjde. Čekalo se tedy, jak se popasují jedničky týmů.

Brněnská jednička hrála výborně. Byl to však styl, který našemu Šimonu Průdkovi náramně vyhovoval. Prudkých míčů se náš Průdek dávno nebojí, ačkoli je v bejby-tenise teprve prvním rokem. Jakýkoliv míč doletěl na Šimonovu stranu, on ho vrátil s ještě větší razancí zpět. Netrvalo dlouho a Šimon slavil jasné vítězství 6:1. Hlavy byly opět nahoře. Po Šimonovi nastoupila Míša Polláková. Do stavu 4:4 bojovaly holky vyrovnaně. Koncovku nakonec lépe zvládla brněnská hráčka a Míša prohrála 6:4. Celkový stav – napjatých 2:2.

Do čtyřher jsme šli s dvojicemi Šimon+Ema a Vítek+Míša. Šimon s Emou vyhráli 6:4. Nebylo to jednoduché, ale zvládli to. Vedli jsme 3:2 na zápasy. Celkové skóre gamů však bylo v té chvíli zcela vyrovnané 23:23 – prohra stále visela ve vzduchu. Honem fandit Vítkovi a Míše! Museli vyhrát! Jakýmkoli poměrem, ale vyhrát! Dlouho si vedli dobře. Vedli už 5:3. Pak se pár míčů nevyvedlo… Brňáci vyrovnali. A dokonce vedli 6:5! Naši se však nevzdali. Vyrovnali, a tak podruhé rozhodoval tie-break. Soupeř se domníval, že slabším článkem naší dvojice je naše maličká, o rok mladší čtyřka Míša. Hráli jen na ni! Míša však hrála fantasticky. V tie-breaku bylo postupně 5:5. Pak bylo 6:6. Pak 7:7!! Naši nakonec tie-break vyhráli 9:7. Celkově tedy veledůležité vítězství našeho týmu 4:2. Byly to nervy, ale zvládli jsme to.

Družstvo jde tímto do čela tabulky, jejíž vítěz pojede 9. září za odměnu na Krajské finále bejbytenisu - hrát s nejlepšími týmy Jihomoravského kraje! Potvrdí naši malí borci 11. června s velmi silným BLTC Brno, že na krajské finále opravdu patří?

Přijďte se podívat v neděli 11. června v 9:00 na naše dvorce!

–Iva-

Aktualizováno Pondělí, 22 Květen 2017 19:49
 
« ZačátekPředchozí123456DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Anketa

V kolika letech jste začal/a hrát tenis?
 
Banner

bottom

©1993-2016 Tenis klub Velké Bílovice.