2930

Velké Bílovice i podruhé vítězně PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator
Sobota, 05 Květen 2018 00:00

Po nečekané výhře v prvním kole proti Lipůvce se od dospělých Velkých Bílovic očekávalo ošidné „povinné vítězství“ nad papírově slabším Brnem-Husovice. Povedlo se.

V úvodní dvouhře bohužel „nezklamal“ kapitán družstva, jenž si nedokázal poradit s bojovným, ale nepříliš tenisovým soupeřem. 7:5, 4:6, 4:5 scr.. Kapitán po této již druhé porážce v řadě sám uznal, že pro družstvo v zápasech není přínosem a že od příště dostanou větší prostor naši draví náhradníci. Souběžně hrané dvouhry Toma a Jardy se naopak staly snadnou kořistí zmíněných našich borců. „Mladíci“ se nám během jara kvalitně rozehráli a budou dělat problémy zřejmě všem soupeřům.

Dámské zápasy byly všechny dramatické. Terezka (na snímku) nakonec zvedla hlavu a po obrovském boji vyhrála s bývalou extraligovou (!) hráčkou 6:2, 6:7, 6:3. Klobouk dolů před výkonem padesátileté soupeřky. Radce začátek zápasu rovněž stoprocentně vyšel, první set 6:0. Pak se hra srovnala, Radka měla přesto tři mečboly v řadě. Neproměnila a druhý set nakonec 6:7. Boj pokračoval až posledního fiftýnu: nakonec vybojované vítězství 7:5 ve třetím setu. Gratulace!

Celkový výsledek 8:1 pro Bílovice a předběžně lichotivé třetí místo v tabulce! Zároveň však: neměli bychom usnout na vavřínech. Za 14 dní jedeme na půdu možná nejsilnějšího celku naší soutěže. Na brněnském Startu nebudeme favority. Překvapíme?