25262728293031

Velké Bílovice připravily v 1. kole šok favoritovi PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator
Neděle, 29 Duben 2018 00:00

Dospělí Velkých Bílovic loni postoupili do III. třídy. A hned v 1. kole ve vyšší soutěže připravili šok favoritovi.

Rekapitulace velmi nečekaného úspěchu.

Kapitán nezklamal - ostatně od něho ve dvouhře nikdo nic moc neočekává - v poh/chodovém tempu odkráčel po 2:6, 2:6 do sprchy, plně rozehrán na čtyřhru. Bylo nicméně 0:1. Tom předvedl svůj celodvorcový um, disciplínu, motivovanost a odpovědnost za kolektiv, soupeř byl mimořádně silný, ze soupeřů zřejmě nejlepší... Nakonec nešťastných 4:6 ve třetím. Celkově 0:2 a zdánlivě ztracený rozhodující bod. Jovča si odehrála svoje, na rutinérky nicméně zatím nestačí.... 0:3. Terezka (na snímku) osvědčila kvalitní zimní přípravu a herní zlepšení... 1:3. Štěpána dostihly problémy s patou a s tím související soustavně přerušovaná příprava.... a dnes poněkud hladká prohra... 1:4 A aby bylo ještě hůř, Jarynek sice doupotil první set, ale jeho soupeř mladík rostl a rostl, otáčel zápas, měl už 5:2 ve II. setu.

V této chvíli jsme to měli rozehrané na konečných 1:8 a byli jsme down and out.... Nikdo cizí a ani kapitán by na nás nevsadili děravý groš.

Prapor zvedla - ke kapitánovu překvapení a zjevně i obecnému - naše děvčata. Už tím, že průběžně vedla.... Nakonec po mazáckém zkušeňáckém výkonu 6/3, 6/3. Děvčata překvapila. A vedle Terezky klíčový hráč dne a majitel dvou dnešních bodů Jarynek otočil svůj singl způsobem, který ovládá snad jen on. Ve druhém setu utýral - velmi solidního - soupeře 7/6. Dlouhá hádka o otisk na začátku tie-breaku byla předznamenáním, že na ručník zdaleka nejsme. (Kapitán kvituje! Děcka, nedejme se, III. třída není procházka růžovým sadem.) Samozřejmě i po zisku tohoto bodu na celkovém skóre svítilo kritických 3:4.

A co bylo dál? Pro rozestavění mužských čtyřher naši soupeři čekali, že budeme špekulovat. Nechali jsme špekulovat je. Napsali si svoje čtyřhry... a my jsme je překvapili tradiční hláškou: "Napište si nás odshora, jak jsme, 1-2-3-4, žádná věda." Tento náš tah nečekali a viditelně znejistili, neboť: silné debly vyšly šťastně na sebe a slabší taky. A to, jak známo, se dá hrát.

V horní čtyřhře náš nezapocený kapitán až nad očekávání dobře sekundoval nejtenisovějšímu hráči našeho týmu Tomovi.... Jejich rychlé vedení 6/1, 4/0 bylo stejně snové jako zodpovědné. Nakonec 6/1, 6/3. A Jarynek vzorově šéfoval parťáka Štěpána a od začátku do konce. Nakonec celkových 5:4 pro Bílovice, obrat, který mezi námi nemá pamětníka. Favorit prohrál. Poradíme si příště s papírovým outsiderem Brnem-Husovice? Pokud ano, budeme zachránění a začneme pomýšlet na boje postup. Jiní už totiž podle všeho nebudeme. :-)