top
logo

  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Soutěže 2022

Vyhledávání

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Čt  St  Út  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Turnaj mládeže 2019 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 10 Říjen 2019 00:00

V září 2019 jsme uspořádali na našich kurtech turnaj mládeže. Zúčastnilo se 19 mladých tenistů.

Výsledky 1. skupina:
1. místo Krist Tomáš
2. místo Ryšavá Ema
3. místo Buchta Adam

Výsledky 2. skupina:
1. místo Ivo Burian
2. místo Františka Náležinská
3. místo Patrik Šnajdr


-Luboš-

Aktualizováno Pondělí, 12 Duben 2021 11:51
 
Dospělí Velkých Bílovic i do třetice udrželi III. třídu krajských soutěží PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 07 Červen 2020 00:00

Letošní ročník jsme se rozhodli spoléhat jen na vlastní síly. Nevzali jsme vlastně nikoho na hostování. Byla to trochu odvaha... Byla, některým z nás bude příští rok padesát a roky, jak známo, zastavit nejdou. Soutěž 2020 byla navíc ze známých celostátních důvodů zkrácena – letos stačilo prohrát dvě úvodní utkání a sestup byl jistotou...

A tak nám docela pomohlo, že jsme se díky loňské nečekané závěrečné výhře v Brně-Kohoutovicích, kde v našich barvách příkladně zabodoval Patrik Opluštil, těsně ocitli mezi nasazenými týmy 2020. I tak by nás málokdo tipoval za favority, když k nám k existenčnímu duelu přijelo béčko LTC Hodonín. Sice béčko, ale skoro kompletní a motivované… Přijeli se k nám zachránit. Marně!

Odvážet vítězství z Velkých Bílovic není lehká úloha! Dařilo se nám těžit z minima maximum: Jarinek i Tomáš ve dvouhrách vcelku dominovali. Hlavně však: dvěma klíčovými body ze singlů přispěla obě naše děvčata (na snímku). To soupeř naprosto nečekal. Jovča vyhrála zkušenostmi. Po boji, 7/5, 3/6, 6/3. A Terezka výhru doslova „urvala“. Po dvou hodinách a čtyřiceti minutách pečetila na 6/4, 2/6, 7/5. V posledních dvou gemech zápasu úspěšně otočila skóre 0:40!

To nás posadilo na koně: v té chvíli stačilo, aby Jarinek a Tomáš ovládli soustředěně svoji čtyřhru. A to se i stalo. Po téměř bezchybném výkonu, který soupeře deptal od prvního fiftýnu a snad už od rozehry, vyhráli 6/1, 6/0. Záchrana! Sestup nebude.

Připišme tedy rok a zvolejme stejně jako loni: „Sezóně 2021 ZNOVU ve III. třídě ZDAR a bílovickému sportu ZDAR dvakrát i třikrát!“


-Dan-

Aktualizováno Úterý, 09 Červen 2020 15:14
 
Dospělí Velkých Bílovic udrželi III. třídu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 19 Červen 2019 00:00

Do letošního ročníku jsme nastupovali skromně. Matador Víťa Straka se loni odebral do tenisového důchodu a u nás ostatních to nevypadalo na nějaké herní zlepšování. Nemýlili jsme se. První dvě kola jsme opravdu prohráli. Nicméně velmi těsná úvodní prohra 4:5 s Lipůvkou – podle Jardy Vysloužila hlavního favorita na postup – naznačila, že naše družstvo má i letos svoji sílu. Jako vždy.

Nakonec se nám podařilo vedle proher i třikrát zvítězit: se Startem Brno B, v Brně na Mosilaně a konečně v sobotu 15. června v nejtěžších záchranných pracích v Bučovicích, při 33 stupních ve stínu. Celkově tedy zřejmě znovu obsadíme páté místo jako loni. Nejlepší bilancí dvouher se letos může chlubit Jovča Blažková, která dosud prohrála jediný zápas (respekt!), dále Tomáš Klimkovič – stejná bilance (čekali jsme to!), no a výrazně nám samozřejmě pomohl spřátelený Pavel Gula, který neprohrál ani jednou (na to ho máme!).

Na snímku se vzrostlou bílovickou májou v pozadí je jádro našeho družstva – zleva: dobrá duše bílovického tenisu tipér Jarda Vysloužil odhodlaně vzdorující zubu času, dále týmový lékař a kapitán Peťa Lašek velmi zodpovědně hrající obzvláště povýtce závěrečná kola, dále nadšený fanoušek a do dvou let nedílná součást našeho kádru Michal Podrazil sbírající herní zkušenosti v béčku a divácké na našich venkovních zápasech, dále vpravo hlavní organizátor, glosátor, promotor a motor Dan Blažek s nepříjemně dlouhou pravou rukou, nejedná se o následek úrazu, a konečně zcela vpravo nejúspěšnější hráčka z obou dvou našich děvčat Jovča Blažková, nejedná se o náhodnou shodu příjmení.

Sezóně 2020 znovu ve III. třídě ZDAR a čistému sportu opět ZDAR dvakrát i třikrát!

Akutální výsledky naleznete zde


-Dan-

Aktualizováno Středa, 19 Červen 2019 05:38
 
Sezóna 2020 začíná PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 07 Duben 2020 00:00

Konec letošního února se tvářil, že budeme moci začít hrát na našich venkovních dvorcích dříve, než obvykle. Dobrá duše bílovického tenisu a specialista na jarní přípravu Jaroslav Vysloužil vyslovil otázku: budeme čekat na duben...??

Díky jeho impulzu, mimořádnému oteplení a spolehlivému zajištění antuky Milošem Balgou se nám podařilo připravit naše dvorce k válcování již před vyhlášením nouzového stavu ČR. Hrubou přípravu jsme dotáhli symbolicky v „pátek třináctého“, 13. března. Neoblíbené datum dobře symbolizovalo letošní nebývale svízelný start sezóny. Nouzový stav vzápětí utlumil tenisové aktivity a odsoudil jednotlivé kluby k trpnému a trpkému čekání, co bude.

Náš klub, neustále ponoukán dobrou duší bílovického tenisu Jardou Vysloužilem, se však pasivitě nepoddal. Dvorce volaly po válci. Jara velmi správně očekával, že venkovní tenis jistě dlouho zakázaný nebude. Během tří březnových týdnů jsme dvorce uválcovali jeden po druhém, vyčkali přejití rekordních dubnových mrazů, kdy teploty klesaly v našem regionu k mínus 7°C (!), solidně připravené dvorce však odolávaly, takže v pondělí před Velikonoci stačilo lehce převálcovat, pustit vodu a hotovo… jen napnout sítě. Hned na druhý den 7. dubna média přinesla zprávu, že za další dva dny vláda venkovní tenis povolí! Náš Jarin má snad věšteckou kouli…

I v letošním roce tedy platí pravidlo, že bílovický tenis má včas připravené dvorce a jejich kvalita je tradičně nad očekávání. Žádný jarní tvaroh, žádné propadání se do hlubšího podkladu, odskoky vysoké a pravidelné. Vzhledem k tomu, že o dost slavnější kluby jako Lanžhot nebo Bors Břeclav na dvorce ještě nesáhly, těší nás to dvojnásob. Nejpovedenější je tradičně dvorec číslo dva, mnohonásobně válcovaný výhradně malým válcem, aby antuka příliš rychle netvrdla a byla až do léta příjemně pružná, pomalá a zbytečně neklouzala. Profesionální práce, Jaro, díky!


-Dan-

Aktualizováno Úterý, 07 Duben 2020 20:01
 
Patrikuj úspěch na mezinárodním turnaji PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 19 Červen 2019 00:00

Odchovanec bílovského tenisu Patrik Opluštil, v současné době hostující v barvách ligového Přerova, dokázal vyhrát dobře obsazený mezinárodní turnaj U14 v polském Štětíně.

Turnaje se zúčastnili hráči z Německa, Polska, Ruska a České reprezentace. Patrik jako nenasazený a postoupivší z kvalifikace porazil v českém finále K. Švojgra 6:1 6:2.

A po návratu do ČR pomohl Patrik, věkem teprve starší žák, až neuvěřitelně hladkým vítězstvím 6:0 a 6:1 nad bojovnou jedničkou dospělých Brna-Kohoutovic A ke čtvrtému vítězství našich dospělých a tedy ke konečné, lichotivé 4. příčce našeho družstva.

Díky svým výkonům si také vysloužil již druhou nominaci na Olympiádu dětí a mládeže. Letošní olympiáda se bude konat poslední červnový týden v Liberci, kde bude Patrik obhajovat 5. místo.

Celý průběh Olympiády se bude vysílat na ČT4 SPORT, takže můžete fandit a držet palce.


-Luboš-

Aktualizováno Sobota, 22 Červen 2019 16:12
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Anketa

V kolika letech jste začal/a hrát tenis?
 
Banner

bottom

©1993-2016 Tenis klub Velké Bílovice.