top
logo

  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Soutěže 2021

Vyhledávání

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2021  >>
 Po  Čt  St  Út  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sezóna 2020 začíná PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 07 Duben 2020 00:00

Konec letošního února se tvářil, že budeme moci začít hrát na našich venkovních dvorcích dříve, než obvykle. Dobrá duše bílovického tenisu a specialista na jarní přípravu Jaroslav Vysloužil vyslovil otázku: budeme čekat na duben...??

Díky jeho impulzu, mimořádnému oteplení a spolehlivému zajištění antuky Milošem Balgou se nám podařilo připravit naše dvorce k válcování již před vyhlášením nouzového stavu ČR. Hrubou přípravu jsme dotáhli symbolicky v „pátek třináctého“, 13. března. Neoblíbené datum dobře symbolizovalo letošní nebývale svízelný start sezóny. Nouzový stav vzápětí utlumil tenisové aktivity a odsoudil jednotlivé kluby k trpnému a trpkému čekání, co bude.

Náš klub, neustále ponoukán dobrou duší bílovického tenisu Jardou Vysloužilem, se však pasivitě nepoddal. Dvorce volaly po válci. Jara velmi správně očekával, že venkovní tenis jistě dlouho zakázaný nebude. Během tří březnových týdnů jsme dvorce uválcovali jeden po druhém, vyčkali přejití rekordních dubnových mrazů, kdy teploty klesaly v našem regionu k mínus 7°C (!), solidně připravené dvorce však odolávaly, takže v pondělí před Velikonoci stačilo lehce převálcovat, pustit vodu a hotovo… jen napnout sítě. Hned na druhý den 7. dubna média přinesla zprávu, že za další dva dny vláda venkovní tenis povolí! Náš Jarin má snad věšteckou kouli…

I v letošním roce tedy platí pravidlo, že bílovický tenis má včas připravené dvorce a jejich kvalita je tradičně nad očekávání. Žádný jarní tvaroh, žádné propadání se do hlubšího podkladu, odskoky vysoké a pravidelné. Vzhledem k tomu, že o dost slavnější kluby jako Lanžhot nebo Bors Břeclav na dvorce ještě nesáhly, těší nás to dvojnásob. Nejpovedenější je tradičně dvorec číslo dva, mnohonásobně válcovaný výhradně malým válcem, aby antuka příliš rychle netvrdla a byla až do léta příjemně pružná, pomalá a zbytečně neklouzala. Profesionální práce, Jaro, díky!


-Dan-

Aktualizováno Úterý, 07 Duben 2020 20:01
 
Dospělí Velkých Bílovic udrželi III. třídu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 19 Červen 2019 00:00

Do letošního ročníku jsme nastupovali skromně. Matador Víťa Straka se loni odebral do tenisového důchodu a u nás ostatních to nevypadalo na nějaké herní zlepšování. Nemýlili jsme se. První dvě kola jsme opravdu prohráli. Nicméně velmi těsná úvodní prohra 4:5 s Lipůvkou – podle Jardy Vysloužila hlavního favorita na postup – naznačila, že naše družstvo má i letos svoji sílu. Jako vždy.

Nakonec se nám podařilo vedle proher i třikrát zvítězit: se Startem Brno B, v Brně na Mosilaně a konečně v sobotu 15. června v nejtěžších záchranných pracích v Bučovicích, při 33 stupních ve stínu. Celkově tedy zřejmě znovu obsadíme páté místo jako loni. Nejlepší bilancí dvouher se letos může chlubit Jovča Blažková, která dosud prohrála jediný zápas (respekt!), dále Tomáš Klimkovič – stejná bilance (čekali jsme to!), no a výrazně nám samozřejmě pomohl spřátelený Pavel Gula, který neprohrál ani jednou (na to ho máme!).

Na snímku se vzrostlou bílovickou májou v pozadí je jádro našeho družstva – zleva: dobrá duše bílovického tenisu tipér Jarda Vysloužil odhodlaně vzdorující zubu času, dále týmový lékař a kapitán Peťa Lašek velmi zodpovědně hrající obzvláště povýtce závěrečná kola, dále nadšený fanoušek a do dvou let nedílná součást našeho kádru Michal Podrazil sbírající herní zkušenosti v béčku a divácké na našich venkovních zápasech, dále vpravo hlavní organizátor, glosátor, promotor a motor Dan Blažek s nepříjemně dlouhou pravou rukou, nejedná se o následek úrazu, a konečně zcela vpravo nejúspěšnější hráčka z obou dvou našich děvčat Jovča Blažková, nejedná se o náhodnou shodu příjmení.

Sezóně 2020 znovu ve III. třídě ZDAR a čistému sportu opět ZDAR dvakrát i třikrát!

Akutální výsledky naleznete zde


-Dan-

Aktualizováno Středa, 19 Červen 2019 05:38
 
JUNIOR OPEN - 25. let TK Velké Bílovice PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 27 Září 2018 00:00

16. září 2018 jsme uspořádali na našich kurtech smíšený okresní turnaj mládeže. Zúčastnilo se 16 mladých tenistů a náš klub měl hned několik želízek v ohni.

Nejlepší formu z našich prokázala Míša Polláková, která se dostala až do finále.

Výsledky:
1. místo Jon Mikuláš - TOM Mikulov
2. místo Pollaková Michaela - TK Velké Bílovice
3. místo Průdek Šimon - TK Rakvice
4. místo Pálková Kateřina - TK Břeclav


-Luboš-

Aktualizováno Čtvrtek, 27 Září 2018 17:04
 
Patrikuj úspěch na mezinárodním turnaji PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 19 Červen 2019 00:00

Odchovanec bílovského tenisu Patrik Opluštil, v současné době hostující v barvách ligového Přerova, dokázal vyhrát dobře obsazený mezinárodní turnaj U14 v polském Štětíně.

Turnaje se zúčastnili hráči z Německa, Polska, Ruska a České reprezentace. Patrik jako nenasazený a postoupivší z kvalifikace porazil v českém finále K. Švojgra 6:1 6:2.

A po návratu do ČR pomohl Patrik, věkem teprve starší žák, až neuvěřitelně hladkým vítězstvím 6:0 a 6:1 nad bojovnou jedničkou dospělých Brna-Kohoutovic A ke čtvrtému vítězství našich dospělých a tedy ke konečné, lichotivé 4. příčce našeho družstva.

Díky svým výkonům si také vysloužil již druhou nominaci na Olympiádu dětí a mládeže. Letošní olympiáda se bude konat poslední červnový týden v Liberci, kde bude Patrik obhajovat 5. místo.

Celý průběh Olympiády se bude vysílat na ČT4 SPORT, takže můžete fandit a držet palce.


-Luboš-

Aktualizováno Sobota, 22 Červen 2019 16:12
 
Hodový turnaj 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 12 Září 2018 00:00

24 ročník hodového turnaje 2018 byl sice ve znamení nízké účasti, ale velmi kvalitně obsazen :)

Sešlo se celkem 8 účastníků, kde se ve finále utkali Luboš Maťák starší proti Michalu Podrazilovi.

Z vítězství se nakonec radoval Luboš.

Konečné pořadí turnaje:

1. místo Maťák Lub. st.

2. místo Podrazil Michal

3-4. místo Skoupil Lub. st a Maťák Lub. ml.


-Luboš-

Aktualizováno Středa, 12 Září 2018 17:26
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Anketa

V kolika letech jste začal/a hrát tenis?
 
Banner

bottom

©1993-2016 Tenis klub Velké Bílovice.