top
logo

  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Soutěže 2021

Vyhledávání

Kalendář akcí

<<  Leden 2022  >>
 Po  Čt  St  Út  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Přípravný turnaj dorostenek PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 01 Srpen 2015 00:00

Dne 19.6.2015 se hrál přípravný turnaj našich dorostenek na domácích kurtech. Vyhrála Adéla Mikulicová, která porazila v zápase o první místo Adélu Moravčíkovou 6 : 4.

-LuSk-

Aktualizováno Sobota, 01 Srpen 2015 17:01
 
Nejlepší sezóna v historii klubu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 03 Červenec 2015 00:00

Naši starší žáci letos ve III. třídě poprvé nenašli přemožitele a postoupili o soutěž výš (na snímku dort z oslavy). Loni starší žáci bojovali do posledního kola statečně, ale marně. Letošní postup nabral jasné obrysy hned po prvním kole, vítězstvím nad nebezpečným LTC Hodonín B poměrem 7:2.

K postupu nejvíce přispěli: Jakub Lebloch (s úžasnou bilancí šesti vítězných dvouher i čtyřher), Tomáš Opluštil (čtyři vítězné dvouhry i čtyřhry) a Karolína Macháčková (pět vítězných dvouher, tři čtyřhry). Vzhledem k tomu, že skoro nikdo neodchází do dorostu, věříme, že na jaře bude tým hrát klidný střed tabulky II. třídy.

Mladší žáci se dokázali vyrovnat s odchodem Jovany Blažkové a Tomáše Opluštila do starších žáků, stejně jako s odchodem Štěpána Nešpora a Patrika Opluštila na BORS Břeclav do ligy mladších žáků, a obhájili loňské čtvrté místo.

Nejvíce přispěli: opět Jakub Lebloch (všech šest dvouher vítězných), dále Jakub Masař, Anna Mrkvicová a Tereza Pekárková (všichni čtyři vítězné dvouhry). Mladší žáky letos opustí silný ročník 2003 (Lebloch, Masař, Pekárková) a nebude jednoduché je nahradit. Loni touto dobou jsme ovšem měli podobné obavy, které se letos díky kvalitní celoroční přípravě zcela rozplynuly.

A letos se zvedl i dorost. Konečné čtvrté místo je dobré. Nejvíce přispěl Michal Podrazil. Jeho bilance šesti vyhraných dvouher a čtyř čtyřher na pozici jedničky je skvělá. Patří mu poděkování. Přechází do dospělých a byla by škoda, kdyby pro sebe nenašel družstvo dospělých. Třemi vyhranými dvouhrami přispěli Jovana Blažková a Marek Ševčík, pěti vyhranými čtyřhrami Filip Texl.

Spokojenost je i s vystoupením družstva bejbin, které obsadilo třetí místo a naši nejmenší dali najevo, že se brzkého přechodu do mladších žáků nebojí. Vytvoříme jim B-družstvo a rádi bychom, aby ve III. třídě nejen sbírali zkušenosti.

-Dan-

Aktualizováno Pondělí, 06 Červenec 2015 07:10
 
Mladší žáci i nadále třetí ve II. třídě PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 16 Červen 2015 00:00

Mladší žáci v neděli potvrdili čtvrtým vítězstvím udržení II. třídy i pro sezonu 2016. Porazili postupně Lanžhot, ŽLTC Brno C, Uherské Hradiště A a minulou neděli i TC Brno C.

Poslední vítězství se nerodilo lehce. TC Brno C přijelo i s trenérem a přivezlo si s sebou jako žolíka Ivana Melichara, který Brnu podle očekávání zařídil dva body. Byly to však body jediné. Rozhodující pátý bod našich přidal už v poslední, velmi vyrovnané dvouhře Jakub Masař (na snímku). A dobře tak. Ve dvou následujících čtyřhrách museli naši otáčet stav 0:1 na sety, třetí čtyřhru prohráli. Potvrdilo se, nakolik je TC Brno ve čtyřhrách nebezpečné.

Ve stejný čas se utkali naši bejby-tenisté rovněž s TC Brno C, o konečné 2. místo v tabulce. Ondřej Suchánek i David Macháček vybojovali úvodní dvouhry poměrem 7:5. Zvláště Ondřej několikrát otáčel nepříznivý stav, naposledy 4:5, kdy projevil typický suchánkovský buldočí charakter. TC Brno C však vyhrálo obě spodní dvouhry i spodní čtyřhru, ve které prohrávalo již 1:4. Při konečném skóre 3:3 rozhodl o naší těsné prohře celkový poměr gamů 30:32.

Na vedlejších kurtech se v tu dobu utkala naše bejby-tenisová rezerva s družstvem Lanžhota. Tradiční opora Vikťa Židelová nezůstala nic dlužna své pověsti lídra, vyhrála nejprve dvouhru, poté s Vendou Masařovou i čtyřhru, a dovedla naše k vítězství 4:2 a sympatickému konečnému pátému místu, Lanžhot končí předposlední.

-Dan-

Aktualizováno Úterý, 16 Červen 2015 07:57
 
Starší žáci krůček od historického postupu do II. třídy PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 23 Červen 2015 00:00

Starší žáci nám v sobotu opět udělali radost, neboť zvláště díky sebevědomým výkonům chlapců zvítězili v Kyjově jasně 7:2. V sobotu jim stačí zvítězit jakýmkoli poměrem a poprvé v historii klubu postoupí do II. třídy. Z našeho okresu se to dosud podařilo Břeclavi a Lanžhotu. Nejlepšího výsledku dosáhl David Šlor (na snímku), který ve dvouhře poprvé zvítězil 6:0 6:0. Ptal jsem se ho, jaký je to pocit, prý "vůbec ne špatný". :-)

Davidovi se dařilo i v neděli, kdy za mladší žáky vyhrál dvouhru i čtyřhru v silných Otrokovicích, nyní druhých v tabulce skupiny. Třetí bod přidala naše jistota Jakub Masař. Celkově 3:6 a Bílovice obsadí stejně jako loni solidní 4. místo. Omlazenému družstvu nutno vyslovit pochvalu. Před rokem jsme měli otazníky, zda dokážeme následující rok nahradit Štěpu Nešpora a Jovču Blažkovou. Podařilo se.

Dorost jel do Květné převážně s náhradníky, což znamenalo prohru 1:8 s druhým nejlepším družstvem skupiny. Více než tenis tentokrát lahodilo oku krásné prostředí Bílých Karpat. Pochvalu ovšem zaslouží Michal Podrazil, kteý se postupně během sezóny našel a v neděli si poradil s velmi nepříjemným Vaculínem, hostujícím z Uherského Brodu, a to poměrem 6:3 6:3.

-Dan-

Aktualizováno Úterý, 23 Červen 2015 21:11
 
Nejmenší tenisté i nadále překvapují PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 08 Červen 2015 00:00

Družstvo bejby-tenistů vyhrálo v neděli ve Znojmě 4:2. Nepříznivý stav 0:2 po úvodních dvouhrách zvrátili nejprve Tomáš Melichar a Tadeáš Pinkas svými drouhrami a pak všichni společně oběma čtyřhrami. Díky tomuto vítězství se můžeme o víkendu těšit na přímý souboj o konečné 2. místo v tabulce s TC Brno C. Je to výrazně nad letošním očekáváním.

Ve stejný den dostali v naší bejby-tenisové rezervě svoji příležitost Tomáš Čoma a Elen Blažková (spolu na snímku). A dokázali ji ve 32-stupňovém vedru využít. Proti Startu Brno vyhrál Tomáš dvouhru 6:0, Elen 6:3 a společně vyhráli i čtyřhru 6:1. Oba zaslouží uznání, podali statečný výkon i v následném zápase proti TC Brno C, jen by příště Elenka nemusela malovat kytičky do antuky uprostřed gamů, ale třeba až při střídání stran. :-)

Největší oporou naší rezervy se opět ukázala být Vikťa Židelová, která v zápase proti TC Brno C dokázala jako jediná vyhrát dvouhru a navíc spolu s Kryštofem Kostelným vybojovali i čtyřhru poměrem 7:6 (7:5 v tie-breaku). Viktiny výkony jsou jednoznačně největším překvapením našeho bejby-tenisového jara a ujištěním, že se Vikťa přechodu do mladších žáků nemusí bát.

-Dan-

Aktualizováno Pondělí, 08 Červen 2015 20:15
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Anketa

V kolika letech jste začal/a hrát tenis?
 
Banner

bottom

©1993-2016 Tenis klub Velké Bílovice.