top
logo

  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Soutěže 2021

Vyhledávání

Kalendář akcí

<<  Leden 2022  >>
 Po  Čt  St  Út  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Sedmá sezóna bílovických družstev pod hlavičkou ČTS PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 14 Červen 2016 00:00

Po loňském postupu obsadilo družstvo našich starších žáků konečné 6. místo ve II. třídě. Potvrdilo se, že rozdíl mezi loňskou III. třídou a vyšší soutěží je poměrně značný. Našimi hlavními oporami byli: Jakub Lebloch, Tereza Pekárková a hostující Karolína Macháčková. Družstvo mladších žáků bylo po většinu soutěže oslabeno vinou zranění hráčů, která se nahromadila v míře, kterou zřejmě nikdo nepamatujeme. Ondřej Suchánek – sádra na ruce, Tomáš Melichar – sádra na noze, Tadeáš Pinkas – dočasný zákaz sportu od lékaře. Mladší žáci přesto neskončili poslední. Dokonce dokázali překvapivým způsobem potrápit suveréna soutěže ŽLTC Brno C. V tomto zápase zaskočil David Šlor 12ti-bodového Filipa Nagye, když po velkém boji vyhrál 6:4 ve 3. setu. O těsné porážce 4:5 rozhodla až závěrečná chlapecká čtyřhra. Dalšími oporami byly hostující hráčky Julie Svobodová a Bernadette Michalčíková, vyhrály většinu svých zápasů.

Pokud jde o družstvo dorostu, obsadilo poslední místo. Bylo příležitostí zahrát si pro všechny, kdo měli zájem. O družstvu bejby tenisu jsem podrobně pojednal v předchozím článku, viz níže. Připomeňme, že naši bejby-tenisté poněkud překvapivě obhájili 3. místo z roku předchozího, jejich účinkování bylo příjemným překvapením. Nejvíc zápasů vyhrála Vendula Masařová, Zuzana Klencová, Tomáš Čoma a Elen Blažková.

Letos poprvé jsme přihlásili rezervu mladších žáků do nepostupové krajské soutěže 4+0 a potvrdilo se, že tato soutěž má smysl. Zahráli si díky tomu i slabší, mladší… i nejmladší: díky vstřícnosti soupeřů si jednou dvakrát vyzkoušely tuto soutěž mladších žáků i některé naše bejbinky. Docela se jim dařilo a jsou hlavním příslibem pro budoucnost našeho klubu, kterému schází širší hráčská základna. Dostatečně dlouhá hráčská tradice už klubu naštěstí nechybí.

Vzhledem k tomu, že letos přecházejí do dospělých další tři dorostenci, kteří s tenisem začínali před sedmi osmi lety, přihlásíme na jaře do soutěže ČTS poprvé v historii klubů přilehlého regionu družstvo dospělých. Aktivně se v něm zapojí i zkušení veteráni, kteří v minulosti posunuli kvalitu bílovských družstev nahoru, v první řadě Jaroslav Vysloužil, který je bílovickému tenisu věrný již dvanáct let. I příští rok se tedy jistě máme na co těšit!

-Dan-

Aktualizováno Středa, 13 Červenec 2016 19:20
 
Nejmenší tenisté potěšili i letos 3. místem PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 14 Červen 2016 00:00

Družstvo bejby-tenistů vyhrálo v neděli v Hrušovanech n./J. nejprve 4:2 nad Mikulovem a pak 5:1 nad domácími. Vzhledem k tomu, že ráno si domácí Hrušovany poradily s Mikulovem jednoznačně 5:1, očekávali jsme spíše zcela vyrovnaný závěrečný boj mezi Hrušovany a Velkými Bílovicemi. Zuzka Klencová se však rozehrála k životnímu výkonu, bojovala a v zápase plném zvratů si nakonec nečekaně poradila s místním ranařem Plíškem 6:4. Poté spolu s Vendou Masařovou utkání s domácími rozhodly čtyřhrou s jednoznačným výsledkem 6:2. Na třetí a čtvrté pozici ve všech zápasech spolehlivě bodovali Tomáš Čoma a Elen Blažková, takže konečný výsledek zápasu s Mikulovem i Hrušovany byl poměrně jednoznačný.

Během celého jara se ukazovalo, že pokud jsme nastoupili v plné sestavě, byly nad naše síly jen dva nejsilnější, vyrovnané brněnské celky - ŽLTC Brno B, které postoupilo na krajské finále, a TC Brno C. Stejně tak tomu bylo v roce minulém. Můžeme tedy shrnout, že se našim bejby tenistům i v letošním roce podařilo potvrdit dlouhodobé pozice bílovického bejby-tenisu. Celkové 3. místo je zasloužené a odpovídající. Kromě čtyř jmenovaných hráčů Vendy, Zuzky, Toma a Elči posbíraly během jara potřebné zkušenosti i naše náhradnice - Míša Polláková a Anička Florianová. Za rok se jim budou velice hodit. Družstvo se zcela obmění, Zuzka, Venda i Tomáš jdou do mladšího žactva. Přejeme jim, ať se jim i nadále daří.

-Dan-

Aktualizováno Úterý, 14 Červen 2016 18:58
 
Jakub Lebloch ve finále krajských turnajů PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 06 Srpen 2015 18:09

Jakub Lebloch (na snímku vpravo) potvrdil velmi dobrou formu ze soutěží družstev i na turnajích jednotlivců.

Ve Strážnici podlehl až ve finále Tadeáši Koplíkovi, v Novém Městě rovněž až ve finále Markusi Lazarčíkovi a minulý víkend se v Uherském Hradišti probojoval do semifinále dvouhry a až do finále čtyřhry. Potvrzuje se, že s tenisem lze začít až v deseti letech, a přesto mít úspěch.

Předpokladem je ovšem pevná vůle, talent a disciplína. V prvních dvou ohledech Jakub vyniká. Přejeme mu hladký přechod do starších žáků. Na jaře bude základním stavebním kamenem družstva starších žáků v bojích o udržení ve II. třídě.

-Dan-

Aktualizováno Čtvrtek, 06 Srpen 2015 18:13
 
Včasný začátek venkovní sezony 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 26 Březen 2016 19:09

Ačkoli počasí během letošního března příliš nepřálo a kurty po zimě hůře vysychaly, podařilo se na Zelený čtvrtek 24. března připravit dvorec č. 1 na špičkové úrovni.

Díky tomu se hned mohly rozběhnout sparingy. První z nich obstarala Jovča Blažková (na snímku) s Kubou Leblochem. Poté, na Bílou sobotu 26. března, byl připraven i kurt č. 2.

Loni jsme boje družstev avizovali jako nelehké. Jak označíme ty letošní? Podle všeho budou ještě těžší. Z mladších žáků odešel silný ročník 2003 a starší žáci budou po loňském postupu hrát poprvé II. třídu. Naštěstí jsou oba hlavní dvorce hotovy a po neděli se vedle sparingů rozběhnou i pravidelné tréninky. Naše družstva tak mají jako jedny z prvních v celém kraji příležitost kvalitně se připravit na venkovní sezonu. Snad této výhody dokážou plně využít.

-Dan-

Aktualizováno Neděle, 27 Březen 2016 10:20
 
Pohár Velkých Bílovic 2015 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 27 Červen 2015 00:00

26.7.2015 se konal tradiční Pohár Velkých Bílovic, který byl, jako vždy, dobře obsazen. Vedle domácích hráčů se zúčastnili i tenisté z okolních měst a obcí.

Turnaj odstartovaly boje ve skupinách, které rozdělili hráče do pavouka hlavní soutěže o Pohár Velkých Bílovic a do pavouka vedlejší soutěže „B“.

Pohár Velkých Bílovic nakonec zaslouženě vyhrál stejně jako loni Ivo Čermák z Břeclavi. Ve finále porazil Jiřího Matušku ( Hustopeče ) 6 : 4.

Z domácích hráčů si vedl nejlépe Lubomír Maťák, který obsadil 4. místo.

Kompletní výsledky naleznete zde.

Aktualizováno Sobota, 01 Srpen 2015 17:01
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Anketa

V kolika letech jste začal/a hrát tenis?
 
Banner

bottom

©1993-2016 Tenis klub Velké Bílovice.