top
logo

  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Soutěže 2021

Vyhledávání

Kalendář akcí

<<  Květen 2022  >>
 Po  Čt  St  Út  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Bejby-tenisté Velkých Bílovic krok od postupu na Jihomoravské finále družstev PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 04 Červen 2017 00:00

Po druhém kole se naši bejby-tenisté usadili včele tabulky své skupiny I. třídy bejby-tenisu. Výsledkem třetího kola dali jasně najevo, že o své vedení se nadále nemíní dělit. Utkali se s TC Brno C v Králově Poli a zvítězili jednoznačně 6:0.

Bohové TC Brno snad ani nechtěli z dnešního duelu nic vidět. Domácí tak pozvali naše hráče raději do vypůjčeného areálu pro malou kopanou a tenis na Srbské ulici, v dostatečné vzdálenosti od mateřského areálu. TC Brno C se v utkání s našimi opravdu příliš nedařilo.

Naše jednička Šimon Průdek zaválcoval svého soupeře do tamního dvorce, v areálu s příznačně chatrným zázemím, 6:0.. Emě Ryšavé kladla její soupeřka v delších výměnách o něco větší odpor, 6:1. Vítek Jakubčík pokračoval v mužném válcování soupeře do vypůjčených dvorců, 6:0. A Michalka Polláková projevila o něco větší slitování a jemnější povahu - jeden game darovala dvojchybami, 6:1. Do čtyřher nastoupili naši nejmenší v tradičním rozestavení. Po boku Šimona opustilo Míšu milosrdenství a rukou pevnou a paží vztyčenou zaválcovali soupeře do třetice 6:0. V závěrečné čtyřhře Ema s Vítkem poněkud podlehli bezstarostné atmosféře rozhodnutého mistráku, „jen“ 6:2. Celkové skóre všech bylo gamů 36:4. A pak už se jelo domů.

V letech minulých, s výjimkou našeho mimořádného družstva roku 2014, probíhaly zápasy s TC Brno C podle zcela jiného scénáře. 2015 naše družstvo bejby-tenisu prohrálo těsně. Loni prohrálo 1:5. A v roce 2013 prohráli naši premiéroví bejby-tenisté 1:5 dokonce s TC Brno E(!). Měli bychom si tedy kvality letošního bílovického družstva přiměřeně považovat a podporovat je.

Bude to potřeba. V neděli 11. června v 9:00 čeká naše bejbinky v domácím prostředí závěrečné kolo, krok poslední. Někdy bývá nejtěžší. Po ranním utkání se Startem Brno je navíc čeká nebezpečný soupeř, kterého neradno podceňovat. BLTC Brno. Zvládnou naši nejmenší poslední krok a budeme se moci radovat spolu s nimi z postupu?

Přijďte se podívat v neděli 11. června v 9:00 na naše dvorce! Začátek bojů 9:00, konec bojů zhruba 14:00.

–Dan-

Aktualizováno Neděle, 04 Červen 2017 18:35
 
Bejby-tenisté Velkých Bílovic opět vítězně PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 22 Květen 2017 00:00

21. května se v areálu TC-MJ Tenis Brno-Líšeň konal námi velmi očekávaný zápas našich bejby-tenistů s favorizovanými domácími. Od začátku bylo jasné, že celkový výsledek bude velmi těsný. Utkaly se dosud neporažené týmy.

Ema Ryšavá se soupeřem si navzájem vyhrávali podání až do stavu 4:4. Naštěstí si Ema za tohoto stavu všimla, že nehraje proti holce, ale že to naproti s blonďatým culíkem je kluk…. Poté již zápas neoblomně dovedla k vítězství 7:6, tie-break urvala 8:6.:-) Mezitím se Vítek Jakubčík - z předchozích úspěchů zřejmě malinko přemotivovaný - snažil co nejrychleji ukončit každou výměnu svého zápasu, avšak kazil. Hladká prohra potvrdila, že spoléhat na dobré celkové skóre již nepůjde. Čekalo se tedy, jak se popasují jedničky týmů.

Brněnská jednička hrála výborně. Byl to však styl, který našemu Šimonu Průdkovi náramně vyhovoval. Prudkých míčů se náš Průdek dávno nebojí, ačkoli je v bejby-tenise teprve prvním rokem. Jakýkoliv míč doletěl na Šimonovu stranu, on ho vrátil s ještě větší razancí zpět. Netrvalo dlouho a Šimon slavil jasné vítězství 6:1. Hlavy byly opět nahoře. Po Šimonovi nastoupila Míša Polláková. Do stavu 4:4 bojovaly holky vyrovnaně. Koncovku nakonec lépe zvládla brněnská hráčka a Míša prohrála 6:4. Celkový stav – napjatých 2:2.

Do čtyřher jsme šli s dvojicemi Šimon+Ema a Vítek+Míša. Šimon s Emou vyhráli 6:4. Nebylo to jednoduché, ale zvládli to. Vedli jsme 3:2 na zápasy. Celkové skóre gamů však bylo v té chvíli zcela vyrovnané 23:23 – prohra stále visela ve vzduchu. Honem fandit Vítkovi a Míše! Museli vyhrát! Jakýmkoli poměrem, ale vyhrát! Dlouho si vedli dobře. Vedli už 5:3. Pak se pár míčů nevyvedlo… Brňáci vyrovnali. A dokonce vedli 6:5! Naši se však nevzdali. Vyrovnali, a tak podruhé rozhodoval tie-break. Soupeř se domníval, že slabším článkem naší dvojice je naše maličká, o rok mladší čtyřka Míša. Hráli jen na ni! Míša však hrála fantasticky. V tie-breaku bylo postupně 5:5. Pak bylo 6:6. Pak 7:7!! Naši nakonec tie-break vyhráli 9:7. Celkově tedy veledůležité vítězství našeho týmu 4:2. Byly to nervy, ale zvládli jsme to.

Družstvo jde tímto do čela tabulky, jejíž vítěz pojede 9. září za odměnu na Krajské finále bejbytenisu - hrát s nejlepšími týmy Jihomoravského kraje! Potvrdí naši malí borci 11. června s velmi silným BLTC Brno, že na krajské finále opravdu patří?

Přijďte se podívat v neděli 11. června v 9:00 na naše dvorce!

–Iva-

Aktualizováno Pondělí, 22 Květen 2017 19:49
 
Premiérový vstup družstva dospělých do soutěže ČTS se povedl PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 30 Duben 2017 00:00

Zcela poprvé jsme letos sestavili družstvo dospělých, pro IV. třídu Českého tenisového svazu na jižní Moravě. Jak jsme avizovali, v našem regionu je to značně ojedinělý počin. Na našem okrese má totiž družstvo dospělých v soutěžích ČTS kromě nás pouze klub v Lanžhotě. Oceňujeme tímto, že TK Velké Bílovice podporuje nejen dětský tenis, ale i ten dospělý. Není to samozřejmost.

Základem bílovického družstva se stali naši zkušení hráči doplnění o ambiciózní mládež, která již v některé věkové kategorii prošla bílovickým tenisem. Mezi našimi muži najdeme hráče, kteří v minulosti hráli poměrně vysoké soutěže. Naše děvčata jsou naopak o generaci mladší, jejich výkonnost ovšem rok od roku roste. Družstvo si dalo za cíl plnit úlohu obávaného soupeře. V prvním kole se to povedlo.

Ve zmíněném prvním mistrovském utkání jsme jeli do Brna – Slatiny, poměřit síly s tamním béčkem. Jakkoli jsme měli zpočátku ve dvouhrách skoro všichni „studený motor“, s nástrahami malé rozehranosti plus s nástrahami tenisových dvorců sužovaných nedávnými mrazy a aktuálními dešti jsme se dokázali vyrovnat. Celkově jsme ve složení Straka, Vysloužil, Antoš, Blažek, Blažková, Pekárková ve Slatině vyhráli nezpochybnitelným způsobem 9:0. Zvláště oceňujeme děvčata, pro které to bylo první utkání za dospělé v životě, a Petra Antoše, který v nejdramatičtějším utkání nakonec nečekaně vyhrál 7:6 7:6. (Na fotce zleva: kapitán Daniel Blažek, jeho zástupce Vítězslav Straka, ředitel ZŠ Němčičky Petr Antoš a držák bílovského tenisu Jaroslav Vysloužil.)

Ovšem! Hned ve druhém kole dne 6.5. nás čeká zkouška mimořádná. Do Bílovic k nám přijede béčko jihomoravského velkoklubu ŽLTC „Zetor“ Brno. Základem soupeřova týmu jsou ambiciózní dorostenci, kteří hrají o nedělích dorosteneckou ligu. Papírové předpoklady mluví jednoznačně pro soupeře, jakkoli házet flintu do žita není - a nikdy nebude - náš styl. Předpokládáme, že přijedou zmínění dorostenci, zatímco dospělí ze soupisky ŽLTC, kteří ještě před dvěma lety hráli úspěšně II. ligu, zůstanou doma. V opačném případě by výsledek utkání byl zřejmě spíše formalitou, jakkoli házet flintu do žita není, a nikdy nebude, náš styl.:-)

Přijďte se podívat v sobotu 6.5.2017 9:00 na kurtech TK VB.

–Dan-

Aktualizováno Neděle, 30 Duben 2017 08:37
 
Bejby-tenisté Velkých Bílovic dominovali PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 15 Květen 2017 00:00

Družstvo našich bejby-tenistů obsazuje v posledních letech zpravidla třetí místo ve své soutěži. S kvalitou na naší straně se tedy musí již dlouhodobě počítat. Nejinak tomu bylo v neděli při utkání prvního kola.

Výsledek i výkon našeho celku byl dominantní.Hrálo se v Brně v areálu Veteriny, dnes D&M Academy, viz foto našeho družstva na snímku ze včerejška. Nejprve si naši malí tenisté poradili s Letovicemi 5:1. Šimon Průdek a Ema Ryšavá vyhráli úvodní dvouhry bez ztráty gamu a avizovali, podle jakých not se bude hrát.

Vítkovi Jakubčíkovi pak sice jeho utkání úplně nevyšlo, Míša Polláková ale pečetila výhrou 6:1 celkové vítězství TK Velké Bílovice ještě před závěrečnými čtyřhrami, které naši nejmenší vyhráli také.Poté se naši utkali s domácími. Ema Ryšavá (na snímku - ta velká) opět dominovala, tentokrát 6:2. Šimon Průdek se delší dobu hledal... prohrával už 0:4. Pak se ale našel a zápas otočil na 6:4.

Zvítězil i Vítek Jakubčík, rovněž 6:4. Dvouhru prohrála jen Míša, smolně 6:7. Před čtyřhrami tedy ještě nebylo zcela rozhodnuto. Čtyřhry jsou ovšem naše silná stránka. V první dvojici se dobře doplňují dvě naše 2009-ky Šimon a Míša a druhou dvojici tvoří dlouhodobě sehraný pár Ema a Vítek.

Ale ani případné jiné složení dvojic, jako v tomto případě, nepředstavuje pro členy našeho družstva problém. Nebylo proto velkým překvapením, že obě čtyřhry skončily 6:1 v náš prospěch.Obě úvodní jarní utkání tedy bejby-tenisté TK Velké Bílovice vyhráli shodně 5:1. Vyslali tak signál svému silnému nedělními soupeři, favoritu na celkové vítězství, celku TCMJ Brno B, že boj o případnou účast na krajském finále nepovažují za předem ztracený.

Budeme našim nejmenším držet v neděli palce!

–Dan-

Aktualizováno Pondělí, 15 Květen 2017 18:38
 
Mimořádně brzký začátek letní sezóny 2017 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 23 Březen 2017 00:00

Konec letošního února nenaznačoval, že bychom měli začít hrát na našich venkovních dvorcích dříve, než obvykle. Na dvorci číslo 3 v té době dokonce ležel sníh. Uprostřed nezávazných úvah o dubnové přípravě dvorců však dobrá duše bílovického tenisu Jaroslav Vysloužil položila otázku, zda v dubnu není příliš pozdě...?? Díky jeho impulzu a dostatečnému jarnímu oteplení se nám podařilo připravit dvorce č. 2 a 3 (viz foto) rekordně již 20. března. Sparingy se tak mohou rozběhnout mezi prvními v celém JM kraji.

Soutěže družstev letos začínají rovněž brzy – 29. a 30. dubna. Kromě toho již 22. dubna budeme hostit meziokresní přebor bejby tenistů. Včasná příprava dvorců se tedy velice hodí.

Pokud jde o naše družstva, dlouhodobě procházejí výraznou reorganizací. Jako každý rok i letos máme družstvo bejbin. Mladší žáci ovšem oproti letům předchozím hrají soutěž formátu 4+0. Starší žáci se loni ve II. třídě udrželi, letos jsme ale jejich družstvo nepřihlašovali.

Namísto toho jsme uvolnili Davida Šlora do stejné soutěže za Sokol Lanžhot a především: dva naše nejlepší žáky Jakuba Leblocha a Terezu Pekárkovou jsme uvolnili do služeb BORS Clubu Břeclav. Dostali zde totiž příležitost hrát nejvyšší soutěž starších žáků – žákovskou ligu. A to nás těší. Družstvo dorostu pak bude letos v sousedních Pavlovicích.

Zcela poprvé jsme sestavili družstvo dospělých, pro IV. třídu JmTS. V našem regionu je to značně ojedinělý počin. Na našem okrese má totiž družstvo dospělých v soutěžích ČTS kromě nás pouze Lanžhot. Základem bílovického družstva jsou naši zkušení hráči doplnění o ambiciózní mládež, která již v některé věkové kategorii prošla bílovickým tenisem. Družstvo by rádo plnilo úlohu černého koně soutěže. Nebude ale mít lehkou úlohu. Jako soupeři přijedou do Bílovic například B týmy dvou mnohonásobně větších brněnských klubů – ŽLTC a BLTC. Dokážou naši dospělí (zmíněný Jaroslav Vysloužil, Michal Podrazil, Daniel Blažek a spol.) takové soupeře zaskočit?

Přijďte se podívat. Se ŽLTC B hrají naši dospělí v sobotu 6.5. v 9:00 doma a s BLTC B v sobotu 27.5. rovněž v 9:00 doma.

–Dan-

Aktualizováno Čtvrtek, 23 Březen 2017 18:42
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Anketa

V kolika letech jste začal/a hrát tenis?
 
Banner

bottom

©1993-2016 Tenis klub Velké Bílovice.