top
logo

  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Soutěže 2022

Vyhledávání

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Čt  St  Út  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Úspěšné Okresní přebory dospělých za námi PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 23 Duben 2018 00:00

V rámci přípravy na náročné soutěže družstev zorganizoval partnerský BORS Břeclav dva okresní přebory dospělých. A našim se dařilo.

14.-15. dubna proběhl nejprve Halový okresní přebor. Naším nejúspěšnějším hráčem se stal poněkud nečekaně Peťa Antoš, kterého jsme na jaro půjčili blízkému Slavoji Velké Pavlovice. Peťa plně využil odstoupení Jardy Vysloužila po prvním kole přeboru a pak přes lanžhotského Malocha 6:1, 6:3 zaslouženě postoupil do finále, kde - poněkud nečekaně! - potrápil i pozdějšího okresního přeborníka Gála (Lanžhot). Celkové vítězství ve čtyřhře pak slavila vychytrale složená dvojice Gál (Lanžhot)-Blažek (Bílovice.

Nejúspěšnější hráčkou a Halovou okresní přebornicí žen se stala teprve 14-tiletá dorostenka Tereza Pekárková z pořádajícího klubu BORS Břeclav. Dámské čtyřhry vyhrály Kacrová (Lanžhot) spolu s Otřelovou (Velké Pavlovice). Kacrová byla i ve finále dvouhry, ve kterém ji ovšem hendikepovala bolest zápěstí, jež limitovalo její hru. Mariin přístup zaslouží zvláštní ocenění.

21.-22. dubna zorganizoval BORS Břeclav následný venkovní Okresní přebor. Naším nejúspěšnějším hráčem se tentokrát stal bílovický trenér Jarda Vysloužil. V atraktivním semifinále se utkal s naší jedničkou, kapitánem dospělých a našim dohromady nejúspěšnějším hráčem obou přeborů Danem Blažkem. Oba měli za sebou těžká čtvrtfinále. Jarda se zapotil s Peťou Laškem, Dan opět s Víťou Strakou. Lépe začal zkušený, ovšem poněkud již stárnoucí, Dan Blažek (r.n. 1971). Ujal se vedení 3:1. Postupně ale získával mírnou převahu nestárnoucí, zatím, Jarda Vysloužil, jenž nakonec dovedl dlouhé utkání do těsného vítězství 7:5, 7:6 (7:4). Přeborníkem dvouhry se pak dle očekávání opětovně stal dominující lanžhotský Gál. Celkové vítězství ve čtyřhře zopakovala – never change the winning team – vychytrale složená dvojice Gál–Blažek. Ve finále proti Himalu s Malochem (oba Lanžhot) zvítězili snad až nespravedlivě a krutě jednoznačně 6:1, 6:1. Boj to byl mnohem těsnější, vítězily zkušenosti a taktika.

Nejúspěšnější hráčkou a venkovní okresní přebornicí žen se stala podle očekávání zkušená Veronika Martincová (na snímku) z TK Mikulov. Zahrála si ovšem nad očekávání. V semifinále se na dvorci musela prohánět s Jovanou Blažkovou (dříve Bílovice) celkově hodinu a půl. Výsledek 6:3, 6:3. A finále bylo ještě těžší: Tereza Pekárková z pořádajícího klubu BORS Břeclav obhajovala titul Halové přebornice a tak vzdorovala velmi srdnatě. Celkově 7:5, 6:2 pro Martincovou. Čtyřhru vyhrály Pekárková s Blažkovou nad Martincovou a místní srdcařkou Míšou Otřelovou. Místní proto, že turnaj se z větší části odehrával na Slavoji Velké Pavlovice, neboť dvorce na BORSu Břeclav blokoval tamní komerční kemp rekreačních hráčů z Rakouska. Slavoji Velké Pavlovice patří za tuto naléhavou sousedskou výpomoc náležité poděkování!


-Dan-

Aktualizováno Pondělí, 23 Duben 2018 19:06
 
První tenisový dvorec v provozu od 26. března 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 29 Březen 2018 00:00

Je to vlastně už pravidlem, že má bílovický tenis již v březnu připravený alespoň jeden z venkovních dvorců. Ani letos tomu není jinak. Dvorec číslo jedna (na snímku) je v ostrém provozu. Velké Bílovice tedy opět sympaticky vybočují z moravského venkovského průměru, tentokrát opět nejen v otázce parlamentních voleb, ve kterých u nás populistům pšenka nekvete. Věříme na svoji tvrdou práci a ne na cizí laciná hesla.

Pravděpodobně se jedná o zcela první venkovní antukový dvorec v celém jihomoravském kraji. Počasí se přitom letos velmi činilo a nepřálo. Mimořádně silné mrazy na přelomu února a března, stejně jako několikadenní mrazová epizoda o 14 dní později, značně zpomalily vysychání antuky. Přesto je kvalita dvorce značně nad očekávání.

Zkušení domácí specialisté správně vyhodnotili, že vzhledem k dlouhodobému suchu z minulého roku bude možné první dvorec uválcovat přesto, že je svrchní vrstva antuky ještě nevlídně vláčná. V pondělí 26. března bylo během jednoho dne hotovo.

Zátěžový test proběhl hned o dva dny později. Noční teplota klesla na -2°C až -3°C. Dvorec přesto téměř nenamrzl, ani lajny se neuvolnily. Poté, po jednorázovém převálcování, otestovalo dvorec již i také družstvo dospělých, v ostrém provozu.

A výsledek překonal očekávání. Antuka je až nečekaně tvrdá. Netrhá se. Žádný „jarní tvaroh“, žádné propadání se do hlubšího podkladu. Odskoky vysoké a již nyní solidně pravidelné. A pak „že letos to nešlo“.

Velké Bílovice tak - sportovně velmi vhodným způsobem - vzkazují svým soupeřům, že berou jarní boje družstev velmi vážně. Budeme připraveni.

Vrcholem sezóny bude jednoznačně 26. květen, kdy jako dospělí přivítáme áčko Znojma (Je to čest.). Hosté budou mít v děvčatech zřejmě převahu. Věkový průměr našich mužů bude již 45 let. Přesto hodláme hrát se Znojmem zcela vyrovnanou partii. Doma je doma! Ostatně: už loni byl problém odvézt z Bílovic bod. Dokázalo to jen béčko brněnského velkoklubu ŽLTC. S ušima značně odřenýma.

Vzhledem k zodpovědnosti hráčů k přípravě i zodpovědnosti našich specialistů na přípravu dvorců věříme v udržení soutěže, kterou jsme loni vybojovali. Soupeři nechť to berou jako hozenou rukavici. A kdo z místních má chuť přijít nás povzbudit, nechť přijde obzvláště zmíněného 26. května již v 9:00. První dvě dvouhry mužů budou klíčem k případnému historickému úspěchu klubu.


-Dan-


VESELÉ VELIKONOCE!

Aktualizováno Pátek, 30 Březen 2018 05:56
 
Slavia Wien - TK Velké Bílovice 2017 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 17 Září 2017 16:29

Na „hodový“ pátek se konal tradiční reciproční turnaj mezi TK Velké Bílovice a Slavia Wien. Letos se klání odehrálo na tenisových dvorcích u vídeňského Prátru, kde má klub Slavia Wien svoji novou základnu. Tenisový areál tvoří patnáct antukových kurtů, nevelká restaurace s příjemným venkovním posezením.

V příjemném slunečném počasí jsme nastoupili na kurty v sestavě šestičlenných týmů. Hráli jsme na dva sety a v případě nerozhodného výsledku supertiebreak. Zápasy byly hodně vyrovnané a většina se hrála přes hodinu. Štěstěna nám nakonec přála více a podařilo se nám vyhrát většinu zápasů a tím i celé utkání 6 : 3.

Výsledky naleznete zde

Ani tentokrát ale nebylo tak důležité, kdo zvítězil, protože hlavním cílem setkání bylo jako vždy pobavit se, kvalitně si zasportovat a utužovat příhraniční přátelské vztahy a ty jsme utužovali nejen na kurtech, ale i při večerním posezení, kde nás domácí pohostili grilovanými specialitami.

Tak za rok zase u nás!

Aktualizováno Neděle, 08 Říjen 2017 17:43
 
Malí tenisté TK Velké Bílovice na Krajském finále družstev PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 08 Říjen 2017 00:00

Družstvo malých tenistů TK Velké Bílovice ve složení Michaela Polláková, Šimon Průdek, Ema Ryšavá, Vít Jakubčík a Anna Florianová se podruhé v historii klubu probojovalo na Krajské finále družstev do 9-ti let. Na jaře se jim podařilo vyhrát svoji „B“ skupinu I. třídy a tak se za odměnu směli zúčastnit podzimní nástavby: závěrečného turnaje 13-ti nejúspěšnějších družstev Jihomoravského kraje.

V prvním zápase je čekalo solidní družstvo Bystřice p. Hostýnem. O prohře našich rozhodly pouhé dva gemy celkového skóre. V dalším kole prohráli naši už jasněji – s Tišnovem 1:5. V závěrečném kole ovšem slavili úspěch, klub Slovácka (Uherské Hradiště a Staré Město) porazili 4:2 a obsadili tak konečné 12. místo, stejně jako před třemi lety družstvo Patrika Opluštila a dvojčat Zárubových.

Na fotografii Míša Polláková s pohárem a diplomem. Vzhledem k tomu, že Míša a Šimon zůstanou v kategorii bejby-tenisu i příští rok, přejeme jim samozřejmě, aby nepolevili a letošní úspěšnou sezónu zopakovali.

–Dan-

Aktualizováno Neděle, 08 Říjen 2017 17:42
 
První sezóna družstva dospělých v soutěžích JmTS a hned postup do III. třídy! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 24 Červen 2017 00:00

Veni, vidi, vici! Dospělí TK Velké Bílovice letos poprvé nastoupili – a postoupili!

První sezóna družstva dospělých v soutěžích JmTS a hned skvělý počin. Když jsme po rozlosování viděli, že do Bílovic přijedou B týmy dvou mnohonásobně větších brněnských klubů – ŽLTC a BLTC, na postup jsme nesázeli… a přece se to podařilo.

Vezměme to „od Adama“.

Z rozlosování bylo patrné, že pohodový Adamov nás potká až v posledním kole. Nejprve si budeme muset poradit se Slatinou B a tamními slatinnými, mrazem rozbředlými kurty. Podařilo se, 9:0. Pak nás doma dle předpokladů přetlačil ŽLTC „Zetor“ Brno B. Ovšem jen 5:4. Velmi přijatelné skóre nám pomohly uhrát naše včely. Po čtvrtém žihadle hráči ŽLTC skrečovali horní čtyřhru. Spodní debl hráči Zetoru darovat nechtěli. Snad 20x přerušili hru. Vše marné, vyhráli jsme 6:3 ve třetím setu. Co se našim včelkám na hráčích ŽLTC tak líbilo? Barevná kombinace triček? Nebo se jim naopak nelíbila příslovečná samolibost některých jejich hráčů??

Kádr Starého Lískovce B v dalším kole se ukázal být … přece jen příliš starý. Podruhé 9:0. Těch prodlev, zdržování, time-outů… tempo mistráku poněkud seniorské. Jejich čtyřka však pronesla větu - znamení: „Vy jste spadli z vyšší soutěže?“ Pak nás do našich luhů a loužků přijel skolit BLTC „Lužánky“ Brno B. Leč, nepodařilo se mu to. V tropickém počasí jsme ze soupeře svařili výluh, uhráli jsme snových 6:3 a začali plnit roli černého koně soutěže.

A v dalším kole v Mokré-Horákově? V Mokré… to bylo brzy v suchu. Domácí nastoupili nekompletní. Jako chytré horákyně jsme s nimi hráli/nehráli 9:0. A ani následující Líšeň nás nezastavila. Naše dívčí líheň totiž zabrala, děvčata vydřela výhry, a tak jsme líšeňské lištičky a lišáky k ničemu nepustili, 8:1.

Závěrečný Adamov už nebyl překážkou. Stačilo sborově zapět „Hrr na ně!“. Zodpovědným bojem ve vyrovnaných zápasech jsme tak získali zdaleka nejlepší skóre celků na druhých místech skupin A až F a díky tomu právo hrát v příštím roce vyšší soutěž.

Parádní sezóna.

Poděkování patří hráčům: Jaroslavu Vysloužilovi, Michalu Podrazilovi, Petru Antošovi, Petru Laškovi, Petře Foukalové, Tereze Pekárkové, a dále již viz foto: neporaženému hrajícímu kapitánovi Danielu Blažkovi (vlevo), jeho hrajícímu zástupci Vítězslavu Strakovi (vpravo) a Jovaně Blažkové (uprostřed).

Fota z ukončené přidáme… po ukončené. Zvláštní poděkování patří místopředsedovi klubu Lubomíru Skoupilovi za jeho původní myšlenku přihlásit dospělé do závodních soutěží JmTS a za jeho vytrvalou podporu. Dále děkujeme předsedovi klubu Lubomíru Maťákovi a v neposlední řadě městu Velké Bílovice za dlouhodobou podporu místního tenisu a sportu vůbec.

–Dan-

Aktualizováno Sobota, 24 Červen 2017 17:50
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Anketa

V kolika letech jste začal/a hrát tenis?
 
Banner

bottom

©1993-2016 Tenis klub Velké Bílovice.