top
logo

  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Soutěže 2018

Vyhledávání

Kalendář akcí

<<  Září 2019  >>
 Po  Čt  St  Út  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Bejby-tenisté Velkých Bílovic dominovali PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 15 Květen 2017 00:00

Družstvo našich bejby-tenistů obsazuje v posledních letech zpravidla třetí místo ve své soutěži. S kvalitou na naší straně se tedy musí již dlouhodobě počítat. Nejinak tomu bylo v neděli při utkání prvního kola.

Výsledek i výkon našeho celku byl dominantní.Hrálo se v Brně v areálu Veteriny, dnes D&M Academy, viz foto našeho družstva na snímku ze včerejška. Nejprve si naši malí tenisté poradili s Letovicemi 5:1. Šimon Průdek a Ema Ryšavá vyhráli úvodní dvouhry bez ztráty gamu a avizovali, podle jakých not se bude hrát.

Vítkovi Jakubčíkovi pak sice jeho utkání úplně nevyšlo, Míša Polláková ale pečetila výhrou 6:1 celkové vítězství TK Velké Bílovice ještě před závěrečnými čtyřhrami, které naši nejmenší vyhráli také.Poté se naši utkali s domácími. Ema Ryšavá (na snímku - ta velká) opět dominovala, tentokrát 6:2. Šimon Průdek se delší dobu hledal... prohrával už 0:4. Pak se ale našel a zápas otočil na 6:4.

Zvítězil i Vítek Jakubčík, rovněž 6:4. Dvouhru prohrála jen Míša, smolně 6:7. Před čtyřhrami tedy ještě nebylo zcela rozhodnuto. Čtyřhry jsou ovšem naše silná stránka. V první dvojici se dobře doplňují dvě naše 2009-ky Šimon a Míša a druhou dvojici tvoří dlouhodobě sehraný pár Ema a Vítek.

Ale ani případné jiné složení dvojic, jako v tomto případě, nepředstavuje pro členy našeho družstva problém. Nebylo proto velkým překvapením, že obě čtyřhry skončily 6:1 v náš prospěch.Obě úvodní jarní utkání tedy bejby-tenisté TK Velké Bílovice vyhráli shodně 5:1. Vyslali tak signál svému silnému nedělními soupeři, favoritu na celkové vítězství, celku TCMJ Brno B, že boj o případnou účast na krajském finále nepovažují za předem ztracený.

Budeme našim nejmenším držet v neděli palce!

–Dan-

Aktualizováno Pondělí, 15 Květen 2017 18:38
 
Premiérový vstup družstva dospělých do soutěže ČTS se povedl PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 30 Duben 2017 00:00

Zcela poprvé jsme letos sestavili družstvo dospělých, pro IV. třídu Českého tenisového svazu na jižní Moravě. Jak jsme avizovali, v našem regionu je to značně ojedinělý počin. Na našem okrese má totiž družstvo dospělých v soutěžích ČTS kromě nás pouze klub v Lanžhotě. Oceňujeme tímto, že TK Velké Bílovice podporuje nejen dětský tenis, ale i ten dospělý. Není to samozřejmost.

Základem bílovického družstva se stali naši zkušení hráči doplnění o ambiciózní mládež, která již v některé věkové kategorii prošla bílovickým tenisem. Mezi našimi muži najdeme hráče, kteří v minulosti hráli poměrně vysoké soutěže. Naše děvčata jsou naopak o generaci mladší, jejich výkonnost ovšem rok od roku roste. Družstvo si dalo za cíl plnit úlohu obávaného soupeře. V prvním kole se to povedlo.

Ve zmíněném prvním mistrovském utkání jsme jeli do Brna – Slatiny, poměřit síly s tamním béčkem. Jakkoli jsme měli zpočátku ve dvouhrách skoro všichni „studený motor“, s nástrahami malé rozehranosti plus s nástrahami tenisových dvorců sužovaných nedávnými mrazy a aktuálními dešti jsme se dokázali vyrovnat. Celkově jsme ve složení Straka, Vysloužil, Antoš, Blažek, Blažková, Pekárková ve Slatině vyhráli nezpochybnitelným způsobem 9:0. Zvláště oceňujeme děvčata, pro které to bylo první utkání za dospělé v životě, a Petra Antoše, který v nejdramatičtějším utkání nakonec nečekaně vyhrál 7:6 7:6. (Na fotce zleva: kapitán Daniel Blažek, jeho zástupce Vítězslav Straka, ředitel ZŠ Němčičky Petr Antoš a držák bílovského tenisu Jaroslav Vysloužil.)

Ovšem! Hned ve druhém kole dne 6.5. nás čeká zkouška mimořádná. Do Bílovic k nám přijede béčko jihomoravského velkoklubu ŽLTC „Zetor“ Brno. Základem soupeřova týmu jsou ambiciózní dorostenci, kteří hrají o nedělích dorosteneckou ligu. Papírové předpoklady mluví jednoznačně pro soupeře, jakkoli házet flintu do žita není - a nikdy nebude - náš styl. Předpokládáme, že přijedou zmínění dorostenci, zatímco dospělí ze soupisky ŽLTC, kteří ještě před dvěma lety hráli úspěšně II. ligu, zůstanou doma. V opačném případě by výsledek utkání byl zřejmě spíše formalitou, jakkoli házet flintu do žita není, a nikdy nebude, náš styl.:-)

Přijďte se podívat v sobotu 6.5.2017 9:00 na kurtech TK VB.

–Dan-

Aktualizováno Neděle, 30 Duben 2017 08:37
 
Tenisový ples 2017 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 19 Únor 2017 00:00

Již 9.tenisový ples uspořádaný ve spolupráci TK Velké Bílovice a Amatérského tenisového sdružení Podluží se uskutečnil v sobotu 11.února v kulturním domě ve Velkých Bílovicích. Po celý večer a dlouho do nedělních ranních hodin panovala v sále velmi příjemná atmosféra.

Tradičním lákadlem pro přítomné byla ochutnávka vín velkobílovických vinařů a příjemná hudba v podání evropské rarity POP STARS - kapela 5 revivalů. Součástí plesu byla také bohatá tombola a občerstvení pro každý stůl.

Pořadatelé děkují všem sponzorům, kteří přispěli k úspěchu plesu a všem vinařům, kteří poskytli svá vína k degustaci. Dík patří také organizátorům z Tenis klubu Velké Bílovice a ATS Podluží.

Aktualizováno Neděle, 19 Únor 2017 13:18
 
Mimořádně brzký začátek letní sezóny 2017 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 23 Březen 2017 00:00

Konec letošního února nenaznačoval, že bychom měli začít hrát na našich venkovních dvorcích dříve, než obvykle. Na dvorci číslo 3 v té době dokonce ležel sníh. Uprostřed nezávazných úvah o dubnové přípravě dvorců však dobrá duše bílovického tenisu Jaroslav Vysloužil položila otázku, zda v dubnu není příliš pozdě...?? Díky jeho impulzu a dostatečnému jarnímu oteplení se nám podařilo připravit dvorce č. 2 a 3 (viz foto) rekordně již 20. března. Sparingy se tak mohou rozběhnout mezi prvními v celém JM kraji.

Soutěže družstev letos začínají rovněž brzy – 29. a 30. dubna. Kromě toho již 22. dubna budeme hostit meziokresní přebor bejby tenistů. Včasná příprava dvorců se tedy velice hodí.

Pokud jde o naše družstva, dlouhodobě procházejí výraznou reorganizací. Jako každý rok i letos máme družstvo bejbin. Mladší žáci ovšem oproti letům předchozím hrají soutěž formátu 4+0. Starší žáci se loni ve II. třídě udrželi, letos jsme ale jejich družstvo nepřihlašovali.

Namísto toho jsme uvolnili Davida Šlora do stejné soutěže za Sokol Lanžhot a především: dva naše nejlepší žáky Jakuba Leblocha a Terezu Pekárkovou jsme uvolnili do služeb BORS Clubu Břeclav. Dostali zde totiž příležitost hrát nejvyšší soutěž starších žáků – žákovskou ligu. A to nás těší. Družstvo dorostu pak bude letos v sousedních Pavlovicích.

Zcela poprvé jsme sestavili družstvo dospělých, pro IV. třídu JmTS. V našem regionu je to značně ojedinělý počin. Na našem okrese má totiž družstvo dospělých v soutěžích ČTS kromě nás pouze Lanžhot. Základem bílovického družstva jsou naši zkušení hráči doplnění o ambiciózní mládež, která již v některé věkové kategorii prošla bílovickým tenisem. Družstvo by rádo plnilo úlohu černého koně soutěže. Nebude ale mít lehkou úlohu. Jako soupeři přijedou do Bílovic například B týmy dvou mnohonásobně větších brněnských klubů – ŽLTC a BLTC. Dokážou naši dospělí (zmíněný Jaroslav Vysloužil, Michal Podrazil, Daniel Blažek a spol.) takové soupeře zaskočit?

Přijďte se podívat. Se ŽLTC B hrají naši dospělí v sobotu 6.5. v 9:00 doma a s BLTC B v sobotu 27.5. rovněž v 9:00 doma.

–Dan-

Aktualizováno Čtvrtek, 23 Březen 2017 18:42
 
Sedmá sezóna bílovických družstev pod hlavičkou ČTS PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 14 Červen 2016 00:00

Po loňském postupu obsadilo družstvo našich starších žáků konečné 6. místo ve II. třídě. Potvrdilo se, že rozdíl mezi loňskou III. třídou a vyšší soutěží je poměrně značný. Našimi hlavními oporami byli: Jakub Lebloch, Tereza Pekárková a hostující Karolína Macháčková. Družstvo mladších žáků bylo po většinu soutěže oslabeno vinou zranění hráčů, která se nahromadila v míře, kterou zřejmě nikdo nepamatujeme. Ondřej Suchánek – sádra na ruce, Tomáš Melichar – sádra na noze, Tadeáš Pinkas – dočasný zákaz sportu od lékaře. Mladší žáci přesto neskončili poslední. Dokonce dokázali překvapivým způsobem potrápit suveréna soutěže ŽLTC Brno C. V tomto zápase zaskočil David Šlor 12ti-bodového Filipa Nagye, když po velkém boji vyhrál 6:4 ve 3. setu. O těsné porážce 4:5 rozhodla až závěrečná chlapecká čtyřhra. Dalšími oporami byly hostující hráčky Julie Svobodová a Bernadette Michalčíková, vyhrály většinu svých zápasů.

Pokud jde o družstvo dorostu, obsadilo poslední místo. Bylo příležitostí zahrát si pro všechny, kdo měli zájem. O družstvu bejby tenisu jsem podrobně pojednal v předchozím článku, viz níže. Připomeňme, že naši bejby-tenisté poněkud překvapivě obhájili 3. místo z roku předchozího, jejich účinkování bylo příjemným překvapením. Nejvíc zápasů vyhrála Vendula Masařová, Zuzana Klencová, Tomáš Čoma a Elen Blažková.

Letos poprvé jsme přihlásili rezervu mladších žáků do nepostupové krajské soutěže 4+0 a potvrdilo se, že tato soutěž má smysl. Zahráli si díky tomu i slabší, mladší… i nejmladší: díky vstřícnosti soupeřů si jednou dvakrát vyzkoušely tuto soutěž mladších žáků i některé naše bejbinky. Docela se jim dařilo a jsou hlavním příslibem pro budoucnost našeho klubu, kterému schází širší hráčská základna. Dostatečně dlouhá hráčská tradice už klubu naštěstí nechybí.

Vzhledem k tomu, že letos přecházejí do dospělých další tři dorostenci, kteří s tenisem začínali před sedmi osmi lety, přihlásíme na jaře do soutěže ČTS poprvé v historii klubů přilehlého regionu družstvo dospělých. Aktivně se v něm zapojí i zkušení veteráni, kteří v minulosti posunuli kvalitu bílovských družstev nahoru, v první řadě Jaroslav Vysloužil, který je bílovickému tenisu věrný již dvanáct let. I příští rok se tedy jistě máme na co těšit!

-Dan-

Aktualizováno Středa, 13 Červenec 2016 19:20
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Anketa

V kolika letech jste začal/a hrát tenis?
 
Banner

bottom

©1993-2016 Tenis klub Velké Bílovice.