top
logo

  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Soutěže 2021

Vyhledávání

Kalendář akcí

<<  Leden 2022  >>
 Po  Čt  St  Út  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Malí tenisté TK Velké Bílovice na Krajském finále družstev PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 08 Říjen 2017 00:00

Družstvo malých tenistů TK Velké Bílovice ve složení Michaela Polláková, Šimon Průdek, Ema Ryšavá, Vít Jakubčík a Anna Florianová se podruhé v historii klubu probojovalo na Krajské finále družstev do 9-ti let. Na jaře se jim podařilo vyhrát svoji „B“ skupinu I. třídy a tak se za odměnu směli zúčastnit podzimní nástavby: závěrečného turnaje 13-ti nejúspěšnějších družstev Jihomoravského kraje.

V prvním zápase je čekalo solidní družstvo Bystřice p. Hostýnem. O prohře našich rozhodly pouhé dva gemy celkového skóre. V dalším kole prohráli naši už jasněji – s Tišnovem 1:5. V závěrečném kole ovšem slavili úspěch, klub Slovácka (Uherské Hradiště a Staré Město) porazili 4:2 a obsadili tak konečné 12. místo, stejně jako před třemi lety družstvo Patrika Opluštila a dvojčat Zárubových.

Na fotografii Míša Polláková s pohárem a diplomem. Vzhledem k tomu, že Míša a Šimon zůstanou v kategorii bejby-tenisu i příští rok, přejeme jim samozřejmě, aby nepolevili a letošní úspěšnou sezónu zopakovali.

–Dan-

Aktualizováno Neděle, 08 Říjen 2017 17:42
 
Slavia Wien - TK Velké Bílovice 2017 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 17 Září 2017 16:29

Na „hodový“ pátek se konal tradiční reciproční turnaj mezi TK Velké Bílovice a Slavia Wien. Letos se klání odehrálo na tenisových dvorcích u vídeňského Prátru, kde má klub Slavia Wien svoji novou základnu. Tenisový areál tvoří patnáct antukových kurtů, nevelká restaurace s příjemným venkovním posezením.

V příjemném slunečném počasí jsme nastoupili na kurty v sestavě šestičlenných týmů. Hráli jsme na dva sety a v případě nerozhodného výsledku supertiebreak. Zápasy byly hodně vyrovnané a většina se hrála přes hodinu. Štěstěna nám nakonec přála více a podařilo se nám vyhrát většinu zápasů a tím i celé utkání 6 : 3.

Výsledky naleznete zde

Ani tentokrát ale nebylo tak důležité, kdo zvítězil, protože hlavním cílem setkání bylo jako vždy pobavit se, kvalitně si zasportovat a utužovat příhraniční přátelské vztahy a ty jsme utužovali nejen na kurtech, ale i při večerním posezení, kde nás domácí pohostili grilovanými specialitami.

Tak za rok zase u nás!

Aktualizováno Neděle, 08 Říjen 2017 17:43
 
Bejby-tenisté TK Velké Bílovice postoupili na Krajské finále 9. září v Brně! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 12 Červen 2017 00:00

Je to tam! Stručně řečeno. Našim tenistům - věkově malým, nikoli však tenisově - se v neděli podařilo zúročit ubojovaný květnový zápas s TCMJ Brno B. Včerejšími dvěma výhrami vyhráli svoji skupinu I. třídy a kvalifikovali se tak na Jihomoravské finále družstev do 9-ti let! Vzhledem k tomu, že se finále zúčastní 13 nejúspěšnějších týmů celé jižní Moravy, jedná se o velký úspěch našeho klubu.

Týden přitom nezačal nejlépe. Vítek Jakubčík si z úterní návštěvy turnaje ATP v Prostějově přivezl úpal a horečky. Ema Ryšavá si přivezla teploty a ty se jí držely až do čtvrtka. Šimona Průdka rozbolela pata. Tým byl před bojem o postup zcela rozložen. Naštěstí se bejby tenis hraje v neděli, Vítek se stačil uzdravit, Ema víceméně taky a Šimon v nedělní euforii zapomněl, že nějakou patu má.

Tým prokázal silného ducha. K rannímu utkání se Startem Brno nastoupil kompletní. Šimon nepřipustil problémy a za chvíli měl 6:0. Nerozehraná Ema se trápila. Otáčela 0:2, byly slzičky. Je však zvyklá na to, že kapitánka a maminka v jedné osobě neváhá ordinovat „krev, pot a slzy“. A sentimentu přehnaně nepodléhá... A tak bylo 7:5 pro Emu (a Ivu) Ryšavé. Potěšil Vítek, hladce 6:0 ve dvouhře a pak i ve čtyřhře. Tým se dobře rozehrál. Startu Brno chyběl 4. hráč, celkově 6:0…. a hrr na posledního soupeře.

BLTC Brno budil respekt. Na jedničce mohutná Peková, výsledky BLTC solidní, s nikým neprohráli víc, než 2:4. Šimon musel zabrat. Pata nepata. 7:6, tie-break 7:1! Byl to lítý boj. Kupodivu jej Šimonova raketa přežila. (Naštěstí v sobotu hodně napršelo, kurty změkly a tak Šimonova raketa přečkala ve zdraví i příležitostné zašlapání do dvorceJ.) Rozehraná Ema bez problémů 6:0. Vítek potvrdil aktuální formu 6:0. V poslední dvouhře Míša Polláková v zápase plném dlouhých výměn 6:3. Bylo rozhodnuto. Celkové vítězství 6:0 zkrášlily výsledky čtyřher, Šimon s Emou vybojovali 7:5 a Vítek s Míšou v poklidu 6:1.

TK Velké Bílovice letos bez porážky! Družstvo napodobilo silný ročník 2005 Patrika Opluštila, Karolíny Macháčkové, Nikoly Klimoviče a dvojčat Zárubových. Jak poznamenala kapitánka Iva Ryšavá: „To kdyby nám někdo před začátkem soutěže řekl…“ Byla to ovšem především prozíravost její a také paní Moniky Průdek, že odmítly vábení nenasytného BORS Clubu Břeclav, aby Ema a Šimon hráli za břeclavské béčko…. Za béčko!!:-) Obě dámy jasně odmítly. A dobře udělaly!

Naši malí borci potvrdili, že na krajské finále opravdu patří. A jak se jim tam bude dařit?

Můžete se podívat v sobotu 9. září v 9:00 na dvorcích ŽLTC Brno!

–Dan-

Aktualizováno Pondělí, 12 Červen 2017 16:56
 
První sezóna družstva dospělých v soutěžích JmTS a hned postup do III. třídy! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 24 Červen 2017 00:00

Veni, vidi, vici! Dospělí TK Velké Bílovice letos poprvé nastoupili – a postoupili!

První sezóna družstva dospělých v soutěžích JmTS a hned skvělý počin. Když jsme po rozlosování viděli, že do Bílovic přijedou B týmy dvou mnohonásobně větších brněnských klubů – ŽLTC a BLTC, na postup jsme nesázeli… a přece se to podařilo.

Vezměme to „od Adama“.

Z rozlosování bylo patrné, že pohodový Adamov nás potká až v posledním kole. Nejprve si budeme muset poradit se Slatinou B a tamními slatinnými, mrazem rozbředlými kurty. Podařilo se, 9:0. Pak nás doma dle předpokladů přetlačil ŽLTC „Zetor“ Brno B. Ovšem jen 5:4. Velmi přijatelné skóre nám pomohly uhrát naše včely. Po čtvrtém žihadle hráči ŽLTC skrečovali horní čtyřhru. Spodní debl hráči Zetoru darovat nechtěli. Snad 20x přerušili hru. Vše marné, vyhráli jsme 6:3 ve třetím setu. Co se našim včelkám na hráčích ŽLTC tak líbilo? Barevná kombinace triček? Nebo se jim naopak nelíbila příslovečná samolibost některých jejich hráčů??

Kádr Starého Lískovce B v dalším kole se ukázal být … přece jen příliš starý. Podruhé 9:0. Těch prodlev, zdržování, time-outů… tempo mistráku poněkud seniorské. Jejich čtyřka však pronesla větu - znamení: „Vy jste spadli z vyšší soutěže?“ Pak nás do našich luhů a loužků přijel skolit BLTC „Lužánky“ Brno B. Leč, nepodařilo se mu to. V tropickém počasí jsme ze soupeře svařili výluh, uhráli jsme snových 6:3 a začali plnit roli černého koně soutěže.

A v dalším kole v Mokré-Horákově? V Mokré… to bylo brzy v suchu. Domácí nastoupili nekompletní. Jako chytré horákyně jsme s nimi hráli/nehráli 9:0. A ani následující Líšeň nás nezastavila. Naše dívčí líheň totiž zabrala, děvčata vydřela výhry, a tak jsme líšeňské lištičky a lišáky k ničemu nepustili, 8:1.

Závěrečný Adamov už nebyl překážkou. Stačilo sborově zapět „Hrr na ně!“. Zodpovědným bojem ve vyrovnaných zápasech jsme tak získali zdaleka nejlepší skóre celků na druhých místech skupin A až F a díky tomu právo hrát v příštím roce vyšší soutěž.

Parádní sezóna.

Poděkování patří hráčům: Jaroslavu Vysloužilovi, Michalu Podrazilovi, Petru Antošovi, Petru Laškovi, Petře Foukalové, Tereze Pekárkové, a dále již viz foto: neporaženému hrajícímu kapitánovi Danielu Blažkovi (vlevo), jeho hrajícímu zástupci Vítězslavu Strakovi (vpravo) a Jovaně Blažkové (uprostřed).

Fota z ukončené přidáme… po ukončené. Zvláštní poděkování patří místopředsedovi klubu Lubomíru Skoupilovi za jeho původní myšlenku přihlásit dospělé do závodních soutěží JmTS a za jeho vytrvalou podporu. Dále děkujeme předsedovi klubu Lubomíru Maťákovi a v neposlední řadě městu Velké Bílovice za dlouhodobou podporu místního tenisu a sportu vůbec.

–Dan-

Aktualizováno Sobota, 24 Červen 2017 17:50
 
Bejby-tenisté Velkých Bílovic krok od postupu na Jihomoravské finále družstev PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 04 Červen 2017 00:00

Po druhém kole se naši bejby-tenisté usadili včele tabulky své skupiny I. třídy bejby-tenisu. Výsledkem třetího kola dali jasně najevo, že o své vedení se nadále nemíní dělit. Utkali se s TC Brno C v Králově Poli a zvítězili jednoznačně 6:0.

Bohové TC Brno snad ani nechtěli z dnešního duelu nic vidět. Domácí tak pozvali naše hráče raději do vypůjčeného areálu pro malou kopanou a tenis na Srbské ulici, v dostatečné vzdálenosti od mateřského areálu. TC Brno C se v utkání s našimi opravdu příliš nedařilo.

Naše jednička Šimon Průdek zaválcoval svého soupeře do tamního dvorce, v areálu s příznačně chatrným zázemím, 6:0.. Emě Ryšavé kladla její soupeřka v delších výměnách o něco větší odpor, 6:1. Vítek Jakubčík pokračoval v mužném válcování soupeře do vypůjčených dvorců, 6:0. A Michalka Polláková projevila o něco větší slitování a jemnější povahu - jeden game darovala dvojchybami, 6:1. Do čtyřher nastoupili naši nejmenší v tradičním rozestavení. Po boku Šimona opustilo Míšu milosrdenství a rukou pevnou a paží vztyčenou zaválcovali soupeře do třetice 6:0. V závěrečné čtyřhře Ema s Vítkem poněkud podlehli bezstarostné atmosféře rozhodnutého mistráku, „jen“ 6:2. Celkové skóre všech bylo gamů 36:4. A pak už se jelo domů.

V letech minulých, s výjimkou našeho mimořádného družstva roku 2014, probíhaly zápasy s TC Brno C podle zcela jiného scénáře. 2015 naše družstvo bejby-tenisu prohrálo těsně. Loni prohrálo 1:5. A v roce 2013 prohráli naši premiéroví bejby-tenisté 1:5 dokonce s TC Brno E(!). Měli bychom si tedy kvality letošního bílovického družstva přiměřeně považovat a podporovat je.

Bude to potřeba. V neděli 11. června v 9:00 čeká naše bejbinky v domácím prostředí závěrečné kolo, krok poslední. Někdy bývá nejtěžší. Po ranním utkání se Startem Brno je navíc čeká nebezpečný soupeř, kterého neradno podceňovat. BLTC Brno. Zvládnou naši nejmenší poslední krok a budeme se moci radovat spolu s nimi z postupu?

Přijďte se podívat v neděli 11. června v 9:00 na naše dvorce! Začátek bojů 9:00, konec bojů zhruba 14:00.

–Dan-

Aktualizováno Neděle, 04 Červen 2017 18:35
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Anketa

V kolika letech jste začal/a hrát tenis?
 
Banner

bottom

©1993-2016 Tenis klub Velké Bílovice.