top
logo

  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Soutěže 2020

Vyhledávání

Kalendář akcí

<<  Duben 2021  >>
 Po  Čt  St  Út  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

První sezóna družstva dospělých v soutěžích JmTS a hned postup do III. třídy! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 24 Červen 2017 00:00

Veni, vidi, vici! Dospělí TK Velké Bílovice letos poprvé nastoupili – a postoupili!

První sezóna družstva dospělých v soutěžích JmTS a hned skvělý počin. Když jsme po rozlosování viděli, že do Bílovic přijedou B týmy dvou mnohonásobně větších brněnských klubů – ŽLTC a BLTC, na postup jsme nesázeli… a přece se to podařilo.

Vezměme to „od Adama“.

Z rozlosování bylo patrné, že pohodový Adamov nás potká až v posledním kole. Nejprve si budeme muset poradit se Slatinou B a tamními slatinnými, mrazem rozbředlými kurty. Podařilo se, 9:0. Pak nás doma dle předpokladů přetlačil ŽLTC „Zetor“ Brno B. Ovšem jen 5:4. Velmi přijatelné skóre nám pomohly uhrát naše včely. Po čtvrtém žihadle hráči ŽLTC skrečovali horní čtyřhru. Spodní debl hráči Zetoru darovat nechtěli. Snad 20x přerušili hru. Vše marné, vyhráli jsme 6:3 ve třetím setu. Co se našim včelkám na hráčích ŽLTC tak líbilo? Barevná kombinace triček? Nebo se jim naopak nelíbila příslovečná samolibost některých jejich hráčů??

Kádr Starého Lískovce B v dalším kole se ukázal být … přece jen příliš starý. Podruhé 9:0. Těch prodlev, zdržování, time-outů… tempo mistráku poněkud seniorské. Jejich čtyřka však pronesla větu - znamení: „Vy jste spadli z vyšší soutěže?“ Pak nás do našich luhů a loužků přijel skolit BLTC „Lužánky“ Brno B. Leč, nepodařilo se mu to. V tropickém počasí jsme ze soupeře svařili výluh, uhráli jsme snových 6:3 a začali plnit roli černého koně soutěže.

A v dalším kole v Mokré-Horákově? V Mokré… to bylo brzy v suchu. Domácí nastoupili nekompletní. Jako chytré horákyně jsme s nimi hráli/nehráli 9:0. A ani následující Líšeň nás nezastavila. Naše dívčí líheň totiž zabrala, děvčata vydřela výhry, a tak jsme líšeňské lištičky a lišáky k ničemu nepustili, 8:1.

Závěrečný Adamov už nebyl překážkou. Stačilo sborově zapět „Hrr na ně!“. Zodpovědným bojem ve vyrovnaných zápasech jsme tak získali zdaleka nejlepší skóre celků na druhých místech skupin A až F a díky tomu právo hrát v příštím roce vyšší soutěž.

Parádní sezóna.

Poděkování patří hráčům: Jaroslavu Vysloužilovi, Michalu Podrazilovi, Petru Antošovi, Petru Laškovi, Petře Foukalové, Tereze Pekárkové, a dále již viz foto: neporaženému hrajícímu kapitánovi Danielu Blažkovi (vlevo), jeho hrajícímu zástupci Vítězslavu Strakovi (vpravo) a Jovaně Blažkové (uprostřed).

Fota z ukončené přidáme… po ukončené. Zvláštní poděkování patří místopředsedovi klubu Lubomíru Skoupilovi za jeho původní myšlenku přihlásit dospělé do závodních soutěží JmTS a za jeho vytrvalou podporu. Dále děkujeme předsedovi klubu Lubomíru Maťákovi a v neposlední řadě městu Velké Bílovice za dlouhodobou podporu místního tenisu a sportu vůbec.

–Dan-

Aktualizováno Sobota, 24 Červen 2017 17:50
 
Bejby-tenisté TK Velké Bílovice postoupili na Krajské finále 9. září v Brně! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 12 Červen 2017 00:00

Je to tam! Stručně řečeno. Našim tenistům - věkově malým, nikoli však tenisově - se v neděli podařilo zúročit ubojovaný květnový zápas s TCMJ Brno B. Včerejšími dvěma výhrami vyhráli svoji skupinu I. třídy a kvalifikovali se tak na Jihomoravské finále družstev do 9-ti let! Vzhledem k tomu, že se finále zúčastní 13 nejúspěšnějších týmů celé jižní Moravy, jedná se o velký úspěch našeho klubu.

Týden přitom nezačal nejlépe. Vítek Jakubčík si z úterní návštěvy turnaje ATP v Prostějově přivezl úpal a horečky. Ema Ryšavá si přivezla teploty a ty se jí držely až do čtvrtka. Šimona Průdka rozbolela pata. Tým byl před bojem o postup zcela rozložen. Naštěstí se bejby tenis hraje v neděli, Vítek se stačil uzdravit, Ema víceméně taky a Šimon v nedělní euforii zapomněl, že nějakou patu má.

Tým prokázal silného ducha. K rannímu utkání se Startem Brno nastoupil kompletní. Šimon nepřipustil problémy a za chvíli měl 6:0. Nerozehraná Ema se trápila. Otáčela 0:2, byly slzičky. Je však zvyklá na to, že kapitánka a maminka v jedné osobě neváhá ordinovat „krev, pot a slzy“. A sentimentu přehnaně nepodléhá... A tak bylo 7:5 pro Emu (a Ivu) Ryšavé. Potěšil Vítek, hladce 6:0 ve dvouhře a pak i ve čtyřhře. Tým se dobře rozehrál. Startu Brno chyběl 4. hráč, celkově 6:0…. a hrr na posledního soupeře.

BLTC Brno budil respekt. Na jedničce mohutná Peková, výsledky BLTC solidní, s nikým neprohráli víc, než 2:4. Šimon musel zabrat. Pata nepata. 7:6, tie-break 7:1! Byl to lítý boj. Kupodivu jej Šimonova raketa přežila. (Naštěstí v sobotu hodně napršelo, kurty změkly a tak Šimonova raketa přečkala ve zdraví i příležitostné zašlapání do dvorceJ.) Rozehraná Ema bez problémů 6:0. Vítek potvrdil aktuální formu 6:0. V poslední dvouhře Míša Polláková v zápase plném dlouhých výměn 6:3. Bylo rozhodnuto. Celkové vítězství 6:0 zkrášlily výsledky čtyřher, Šimon s Emou vybojovali 7:5 a Vítek s Míšou v poklidu 6:1.

TK Velké Bílovice letos bez porážky! Družstvo napodobilo silný ročník 2005 Patrika Opluštila, Karolíny Macháčkové, Nikoly Klimoviče a dvojčat Zárubových. Jak poznamenala kapitánka Iva Ryšavá: „To kdyby nám někdo před začátkem soutěže řekl…“ Byla to ovšem především prozíravost její a také paní Moniky Průdek, že odmítly vábení nenasytného BORS Clubu Břeclav, aby Ema a Šimon hráli za břeclavské béčko…. Za béčko!!:-) Obě dámy jasně odmítly. A dobře udělaly!

Naši malí borci potvrdili, že na krajské finále opravdu patří. A jak se jim tam bude dařit?

Můžete se podívat v sobotu 9. září v 9:00 na dvorcích ŽLTC Brno!

–Dan-

Aktualizováno Pondělí, 12 Červen 2017 16:56
 
Bejby-tenisté Velkých Bílovic opět vítězně PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 22 Květen 2017 00:00

21. května se v areálu TC-MJ Tenis Brno-Líšeň konal námi velmi očekávaný zápas našich bejby-tenistů s favorizovanými domácími. Od začátku bylo jasné, že celkový výsledek bude velmi těsný. Utkaly se dosud neporažené týmy.

Ema Ryšavá se soupeřem si navzájem vyhrávali podání až do stavu 4:4. Naštěstí si Ema za tohoto stavu všimla, že nehraje proti holce, ale že to naproti s blonďatým culíkem je kluk…. Poté již zápas neoblomně dovedla k vítězství 7:6, tie-break urvala 8:6.:-) Mezitím se Vítek Jakubčík - z předchozích úspěchů zřejmě malinko přemotivovaný - snažil co nejrychleji ukončit každou výměnu svého zápasu, avšak kazil. Hladká prohra potvrdila, že spoléhat na dobré celkové skóre již nepůjde. Čekalo se tedy, jak se popasují jedničky týmů.

Brněnská jednička hrála výborně. Byl to však styl, který našemu Šimonu Průdkovi náramně vyhovoval. Prudkých míčů se náš Průdek dávno nebojí, ačkoli je v bejby-tenise teprve prvním rokem. Jakýkoliv míč doletěl na Šimonovu stranu, on ho vrátil s ještě větší razancí zpět. Netrvalo dlouho a Šimon slavil jasné vítězství 6:1. Hlavy byly opět nahoře. Po Šimonovi nastoupila Míša Polláková. Do stavu 4:4 bojovaly holky vyrovnaně. Koncovku nakonec lépe zvládla brněnská hráčka a Míša prohrála 6:4. Celkový stav – napjatých 2:2.

Do čtyřher jsme šli s dvojicemi Šimon+Ema a Vítek+Míša. Šimon s Emou vyhráli 6:4. Nebylo to jednoduché, ale zvládli to. Vedli jsme 3:2 na zápasy. Celkové skóre gamů však bylo v té chvíli zcela vyrovnané 23:23 – prohra stále visela ve vzduchu. Honem fandit Vítkovi a Míše! Museli vyhrát! Jakýmkoli poměrem, ale vyhrát! Dlouho si vedli dobře. Vedli už 5:3. Pak se pár míčů nevyvedlo… Brňáci vyrovnali. A dokonce vedli 6:5! Naši se však nevzdali. Vyrovnali, a tak podruhé rozhodoval tie-break. Soupeř se domníval, že slabším článkem naší dvojice je naše maličká, o rok mladší čtyřka Míša. Hráli jen na ni! Míša však hrála fantasticky. V tie-breaku bylo postupně 5:5. Pak bylo 6:6. Pak 7:7!! Naši nakonec tie-break vyhráli 9:7. Celkově tedy veledůležité vítězství našeho týmu 4:2. Byly to nervy, ale zvládli jsme to.

Družstvo jde tímto do čela tabulky, jejíž vítěz pojede 9. září za odměnu na Krajské finále bejbytenisu - hrát s nejlepšími týmy Jihomoravského kraje! Potvrdí naši malí borci 11. června s velmi silným BLTC Brno, že na krajské finále opravdu patří?

Přijďte se podívat v neděli 11. června v 9:00 na naše dvorce!

–Iva-

Aktualizováno Pondělí, 22 Květen 2017 19:49
 
Bejby-tenisté Velkých Bílovic krok od postupu na Jihomoravské finále družstev PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 04 Červen 2017 00:00

Po druhém kole se naši bejby-tenisté usadili včele tabulky své skupiny I. třídy bejby-tenisu. Výsledkem třetího kola dali jasně najevo, že o své vedení se nadále nemíní dělit. Utkali se s TC Brno C v Králově Poli a zvítězili jednoznačně 6:0.

Bohové TC Brno snad ani nechtěli z dnešního duelu nic vidět. Domácí tak pozvali naše hráče raději do vypůjčeného areálu pro malou kopanou a tenis na Srbské ulici, v dostatečné vzdálenosti od mateřského areálu. TC Brno C se v utkání s našimi opravdu příliš nedařilo.

Naše jednička Šimon Průdek zaválcoval svého soupeře do tamního dvorce, v areálu s příznačně chatrným zázemím, 6:0.. Emě Ryšavé kladla její soupeřka v delších výměnách o něco větší odpor, 6:1. Vítek Jakubčík pokračoval v mužném válcování soupeře do vypůjčených dvorců, 6:0. A Michalka Polláková projevila o něco větší slitování a jemnější povahu - jeden game darovala dvojchybami, 6:1. Do čtyřher nastoupili naši nejmenší v tradičním rozestavení. Po boku Šimona opustilo Míšu milosrdenství a rukou pevnou a paží vztyčenou zaválcovali soupeře do třetice 6:0. V závěrečné čtyřhře Ema s Vítkem poněkud podlehli bezstarostné atmosféře rozhodnutého mistráku, „jen“ 6:2. Celkové skóre všech bylo gamů 36:4. A pak už se jelo domů.

V letech minulých, s výjimkou našeho mimořádného družstva roku 2014, probíhaly zápasy s TC Brno C podle zcela jiného scénáře. 2015 naše družstvo bejby-tenisu prohrálo těsně. Loni prohrálo 1:5. A v roce 2013 prohráli naši premiéroví bejby-tenisté 1:5 dokonce s TC Brno E(!). Měli bychom si tedy kvality letošního bílovického družstva přiměřeně považovat a podporovat je.

Bude to potřeba. V neděli 11. června v 9:00 čeká naše bejbinky v domácím prostředí závěrečné kolo, krok poslední. Někdy bývá nejtěžší. Po ranním utkání se Startem Brno je navíc čeká nebezpečný soupeř, kterého neradno podceňovat. BLTC Brno. Zvládnou naši nejmenší poslední krok a budeme se moci radovat spolu s nimi z postupu?

Přijďte se podívat v neděli 11. června v 9:00 na naše dvorce! Začátek bojů 9:00, konec bojů zhruba 14:00.

–Dan-

Aktualizováno Neděle, 04 Červen 2017 18:35
 
Bejby-tenisté Velkých Bílovic dominovali PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 15 Květen 2017 00:00

Družstvo našich bejby-tenistů obsazuje v posledních letech zpravidla třetí místo ve své soutěži. S kvalitou na naší straně se tedy musí již dlouhodobě počítat. Nejinak tomu bylo v neděli při utkání prvního kola.

Výsledek i výkon našeho celku byl dominantní.Hrálo se v Brně v areálu Veteriny, dnes D&M Academy, viz foto našeho družstva na snímku ze včerejška. Nejprve si naši malí tenisté poradili s Letovicemi 5:1. Šimon Průdek a Ema Ryšavá vyhráli úvodní dvouhry bez ztráty gamu a avizovali, podle jakých not se bude hrát.

Vítkovi Jakubčíkovi pak sice jeho utkání úplně nevyšlo, Míša Polláková ale pečetila výhrou 6:1 celkové vítězství TK Velké Bílovice ještě před závěrečnými čtyřhrami, které naši nejmenší vyhráli také.Poté se naši utkali s domácími. Ema Ryšavá (na snímku - ta velká) opět dominovala, tentokrát 6:2. Šimon Průdek se delší dobu hledal... prohrával už 0:4. Pak se ale našel a zápas otočil na 6:4.

Zvítězil i Vítek Jakubčík, rovněž 6:4. Dvouhru prohrála jen Míša, smolně 6:7. Před čtyřhrami tedy ještě nebylo zcela rozhodnuto. Čtyřhry jsou ovšem naše silná stránka. V první dvojici se dobře doplňují dvě naše 2009-ky Šimon a Míša a druhou dvojici tvoří dlouhodobě sehraný pár Ema a Vítek.

Ale ani případné jiné složení dvojic, jako v tomto případě, nepředstavuje pro členy našeho družstva problém. Nebylo proto velkým překvapením, že obě čtyřhry skončily 6:1 v náš prospěch.Obě úvodní jarní utkání tedy bejby-tenisté TK Velké Bílovice vyhráli shodně 5:1. Vyslali tak signál svému silnému nedělními soupeři, favoritu na celkové vítězství, celku TCMJ Brno B, že boj o případnou účast na krajském finále nepovažují za předem ztracený.

Budeme našim nejmenším držet v neděli palce!

–Dan-

Aktualizováno Pondělí, 15 Květen 2017 18:38
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Anketa

V kolika letech jste začal/a hrát tenis?
 
Banner

bottom

©1993-2016 Tenis klub Velké Bílovice.