top
logo

  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Soutěže 2020

Vyhledávání

Kalendář akcí

<<  Duben 2021  >>
 Po  Čt  St  Út  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Velké Bílovice připravily v 1. kole šok favoritovi PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 29 Duben 2018 00:00

Dospělí Velkých Bílovic loni postoupili do III. třídy. A hned v 1. kole ve vyšší soutěže připravili šok favoritovi.

Rekapitulace velmi nečekaného úspěchu.

Kapitán nezklamal - ostatně od něho ve dvouhře nikdo nic moc neočekává - v poh/chodovém tempu odkráčel po 2:6, 2:6 do sprchy, plně rozehrán na čtyřhru. Bylo nicméně 0:1. Tom předvedl svůj celodvorcový um, disciplínu, motivovanost a odpovědnost za kolektiv, soupeř byl mimořádně silný, ze soupeřů zřejmě nejlepší... Nakonec nešťastných 4:6 ve třetím. Celkově 0:2 a zdánlivě ztracený rozhodující bod. Jovča si odehrála svoje, na rutinérky nicméně zatím nestačí.... 0:3. Terezka (na snímku) osvědčila kvalitní zimní přípravu a herní zlepšení... 1:3. Štěpána dostihly problémy s patou a s tím související soustavně přerušovaná příprava.... a dnes poněkud hladká prohra... 1:4 A aby bylo ještě hůř, Jarynek sice doupotil první set, ale jeho soupeř mladík rostl a rostl, otáčel zápas, měl už 5:2 ve II. setu.

V této chvíli jsme to měli rozehrané na konečných 1:8 a byli jsme down and out.... Nikdo cizí a ani kapitán by na nás nevsadili děravý groš.

Prapor zvedla - ke kapitánovu překvapení a zjevně i obecnému - naše děvčata. Už tím, že průběžně vedla.... Nakonec po mazáckém zkušeňáckém výkonu 6/3, 6/3. Děvčata překvapila. A vedle Terezky klíčový hráč dne a majitel dvou dnešních bodů Jarynek otočil svůj singl způsobem, který ovládá snad jen on. Ve druhém setu utýral - velmi solidního - soupeře 7/6. Dlouhá hádka o otisk na začátku tie-breaku byla předznamenáním, že na ručník zdaleka nejsme. (Kapitán kvituje! Děcka, nedejme se, III. třída není procházka růžovým sadem.) Samozřejmě i po zisku tohoto bodu na celkovém skóre svítilo kritických 3:4.

A co bylo dál? Pro rozestavění mužských čtyřher naši soupeři čekali, že budeme špekulovat. Nechali jsme špekulovat je. Napsali si svoje čtyřhry... a my jsme je překvapili tradiční hláškou: "Napište si nás odshora, jak jsme, 1-2-3-4, žádná věda." Tento náš tah nečekali a viditelně znejistili, neboť: silné debly vyšly šťastně na sebe a slabší taky. A to, jak známo, se dá hrát.

V horní čtyřhře náš nezapocený kapitán až nad očekávání dobře sekundoval nejtenisovějšímu hráči našeho týmu Tomovi.... Jejich rychlé vedení 6/1, 4/0 bylo stejně snové jako zodpovědné. Nakonec 6/1, 6/3. A Jarynek vzorově šéfoval parťáka Štěpána a od začátku do konce. Nakonec celkových 5:4 pro Bílovice, obrat, který mezi námi nemá pamětníka. Favorit prohrál. Poradíme si příště s papírovým outsiderem Brnem-Husovice? Pokud ano, budeme zachránění a začneme pomýšlet na boje postup. Jiní už totiž podle všeho nebudeme. :-)


-Dan-

Aktualizováno Neděle, 29 Duben 2018 16:28
 
Úspěšné Okresní přebory dospělých za námi PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 23 Duben 2018 00:00

V rámci přípravy na náročné soutěže družstev zorganizoval partnerský BORS Břeclav dva okresní přebory dospělých. A našim se dařilo.

14.-15. dubna proběhl nejprve Halový okresní přebor. Naším nejúspěšnějším hráčem se stal poněkud nečekaně Peťa Antoš, kterého jsme na jaro půjčili blízkému Slavoji Velké Pavlovice. Peťa plně využil odstoupení Jardy Vysloužila po prvním kole přeboru a pak přes lanžhotského Malocha 6:1, 6:3 zaslouženě postoupil do finále, kde - poněkud nečekaně! - potrápil i pozdějšího okresního přeborníka Gála (Lanžhot). Celkové vítězství ve čtyřhře pak slavila vychytrale složená dvojice Gál (Lanžhot)-Blažek (Bílovice.

Nejúspěšnější hráčkou a Halovou okresní přebornicí žen se stala teprve 14-tiletá dorostenka Tereza Pekárková z pořádajícího klubu BORS Břeclav. Dámské čtyřhry vyhrály Kacrová (Lanžhot) spolu s Otřelovou (Velké Pavlovice). Kacrová byla i ve finále dvouhry, ve kterém ji ovšem hendikepovala bolest zápěstí, jež limitovalo její hru. Mariin přístup zaslouží zvláštní ocenění.

21.-22. dubna zorganizoval BORS Břeclav následný venkovní Okresní přebor. Naším nejúspěšnějším hráčem se tentokrát stal bílovický trenér Jarda Vysloužil. V atraktivním semifinále se utkal s naší jedničkou, kapitánem dospělých a našim dohromady nejúspěšnějším hráčem obou přeborů Danem Blažkem. Oba měli za sebou těžká čtvrtfinále. Jarda se zapotil s Peťou Laškem, Dan opět s Víťou Strakou. Lépe začal zkušený, ovšem poněkud již stárnoucí, Dan Blažek (r.n. 1971). Ujal se vedení 3:1. Postupně ale získával mírnou převahu nestárnoucí, zatím, Jarda Vysloužil, jenž nakonec dovedl dlouhé utkání do těsného vítězství 7:5, 7:6 (7:4). Přeborníkem dvouhry se pak dle očekávání opětovně stal dominující lanžhotský Gál. Celkové vítězství ve čtyřhře zopakovala – never change the winning team – vychytrale složená dvojice Gál–Blažek. Ve finále proti Himalu s Malochem (oba Lanžhot) zvítězili snad až nespravedlivě a krutě jednoznačně 6:1, 6:1. Boj to byl mnohem těsnější, vítězily zkušenosti a taktika.

Nejúspěšnější hráčkou a venkovní okresní přebornicí žen se stala podle očekávání zkušená Veronika Martincová (na snímku) z TK Mikulov. Zahrála si ovšem nad očekávání. V semifinále se na dvorci musela prohánět s Jovanou Blažkovou (dříve Bílovice) celkově hodinu a půl. Výsledek 6:3, 6:3. A finále bylo ještě těžší: Tereza Pekárková z pořádajícího klubu BORS Břeclav obhajovala titul Halové přebornice a tak vzdorovala velmi srdnatě. Celkově 7:5, 6:2 pro Martincovou. Čtyřhru vyhrály Pekárková s Blažkovou nad Martincovou a místní srdcařkou Míšou Otřelovou. Místní proto, že turnaj se z větší části odehrával na Slavoji Velké Pavlovice, neboť dvorce na BORSu Břeclav blokoval tamní komerční kemp rekreačních hráčů z Rakouska. Slavoji Velké Pavlovice patří za tuto naléhavou sousedskou výpomoc náležité poděkování!


-Dan-

Aktualizováno Pondělí, 23 Duben 2018 19:06
 
Malí tenisté TK Velké Bílovice na Krajském finále družstev PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 08 Říjen 2017 00:00

Družstvo malých tenistů TK Velké Bílovice ve složení Michaela Polláková, Šimon Průdek, Ema Ryšavá, Vít Jakubčík a Anna Florianová se podruhé v historii klubu probojovalo na Krajské finále družstev do 9-ti let. Na jaře se jim podařilo vyhrát svoji „B“ skupinu I. třídy a tak se za odměnu směli zúčastnit podzimní nástavby: závěrečného turnaje 13-ti nejúspěšnějších družstev Jihomoravského kraje.

V prvním zápase je čekalo solidní družstvo Bystřice p. Hostýnem. O prohře našich rozhodly pouhé dva gemy celkového skóre. V dalším kole prohráli naši už jasněji – s Tišnovem 1:5. V závěrečném kole ovšem slavili úspěch, klub Slovácka (Uherské Hradiště a Staré Město) porazili 4:2 a obsadili tak konečné 12. místo, stejně jako před třemi lety družstvo Patrika Opluštila a dvojčat Zárubových.

Na fotografii Míša Polláková s pohárem a diplomem. Vzhledem k tomu, že Míša a Šimon zůstanou v kategorii bejby-tenisu i příští rok, přejeme jim samozřejmě, aby nepolevili a letošní úspěšnou sezónu zopakovali.

–Dan-

Aktualizováno Neděle, 08 Říjen 2017 17:42
 
První tenisový dvorec v provozu od 26. března 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 29 Březen 2018 00:00

Je to vlastně už pravidlem, že má bílovický tenis již v březnu připravený alespoň jeden z venkovních dvorců. Ani letos tomu není jinak. Dvorec číslo jedna (na snímku) je v ostrém provozu. Velké Bílovice tedy opět sympaticky vybočují z moravského venkovského průměru, tentokrát opět nejen v otázce parlamentních voleb, ve kterých u nás populistům pšenka nekvete. Věříme na svoji tvrdou práci a ne na cizí laciná hesla.

Pravděpodobně se jedná o zcela první venkovní antukový dvorec v celém jihomoravském kraji. Počasí se přitom letos velmi činilo a nepřálo. Mimořádně silné mrazy na přelomu února a března, stejně jako několikadenní mrazová epizoda o 14 dní později, značně zpomalily vysychání antuky. Přesto je kvalita dvorce značně nad očekávání.

Zkušení domácí specialisté správně vyhodnotili, že vzhledem k dlouhodobému suchu z minulého roku bude možné první dvorec uválcovat přesto, že je svrchní vrstva antuky ještě nevlídně vláčná. V pondělí 26. března bylo během jednoho dne hotovo.

Zátěžový test proběhl hned o dva dny později. Noční teplota klesla na -2°C až -3°C. Dvorec přesto téměř nenamrzl, ani lajny se neuvolnily. Poté, po jednorázovém převálcování, otestovalo dvorec již i také družstvo dospělých, v ostrém provozu.

A výsledek překonal očekávání. Antuka je až nečekaně tvrdá. Netrhá se. Žádný „jarní tvaroh“, žádné propadání se do hlubšího podkladu. Odskoky vysoké a již nyní solidně pravidelné. A pak „že letos to nešlo“.

Velké Bílovice tak - sportovně velmi vhodným způsobem - vzkazují svým soupeřům, že berou jarní boje družstev velmi vážně. Budeme připraveni.

Vrcholem sezóny bude jednoznačně 26. květen, kdy jako dospělí přivítáme áčko Znojma (Je to čest.). Hosté budou mít v děvčatech zřejmě převahu. Věkový průměr našich mužů bude již 45 let. Přesto hodláme hrát se Znojmem zcela vyrovnanou partii. Doma je doma! Ostatně: už loni byl problém odvézt z Bílovic bod. Dokázalo to jen béčko brněnského velkoklubu ŽLTC. S ušima značně odřenýma.

Vzhledem k zodpovědnosti hráčů k přípravě i zodpovědnosti našich specialistů na přípravu dvorců věříme v udržení soutěže, kterou jsme loni vybojovali. Soupeři nechť to berou jako hozenou rukavici. A kdo z místních má chuť přijít nás povzbudit, nechť přijde obzvláště zmíněného 26. května již v 9:00. První dvě dvouhry mužů budou klíčem k případnému historickému úspěchu klubu.


-Dan-


VESELÉ VELIKONOCE!

Aktualizováno Pátek, 30 Březen 2018 05:56
 
Slavia Wien - TK Velké Bílovice 2017 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 17 Září 2017 16:29

Na „hodový“ pátek se konal tradiční reciproční turnaj mezi TK Velké Bílovice a Slavia Wien. Letos se klání odehrálo na tenisových dvorcích u vídeňského Prátru, kde má klub Slavia Wien svoji novou základnu. Tenisový areál tvoří patnáct antukových kurtů, nevelká restaurace s příjemným venkovním posezením.

V příjemném slunečném počasí jsme nastoupili na kurty v sestavě šestičlenných týmů. Hráli jsme na dva sety a v případě nerozhodného výsledku supertiebreak. Zápasy byly hodně vyrovnané a většina se hrála přes hodinu. Štěstěna nám nakonec přála více a podařilo se nám vyhrát většinu zápasů a tím i celé utkání 6 : 3.

Výsledky naleznete zde

Ani tentokrát ale nebylo tak důležité, kdo zvítězil, protože hlavním cílem setkání bylo jako vždy pobavit se, kvalitně si zasportovat a utužovat příhraniční přátelské vztahy a ty jsme utužovali nejen na kurtech, ale i při večerním posezení, kde nás domácí pohostili grilovanými specialitami.

Tak za rok zase u nás!

Aktualizováno Neděle, 08 Říjen 2017 17:43
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Anketa

V kolika letech jste začal/a hrát tenis?
 
Banner

bottom

©1993-2016 Tenis klub Velké Bílovice.