top
logo

  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Soutěže 2021

Vyhledávání

Kalendář akcí

<<  Květen 2022  >>
 Po  Čt  St  Út  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Fantazie: dospělí Velkých Bílovic opravdu porazili áčko Znojma! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 27 Květen 2018 00:00

V sobotu 26.5. přijel do Velkých Bílovic dlouho očekávaný, respektovaný soupeř TK Znojmo „A“. Většina hráčů Znojma ještě před dvěma lety hrála I. třídu. Přesto jsme si na ně věřili. Věřili jsme, že se dvouhrami ujmeme vedení 4:2 a klíčový pátý bod v některé čtyřhře přidáme. A plán vyšel na sto procent.

V prvním utkání Dan zazlobil, na kvalitního soupeře ale neměl. Ve druhém utkání dlouho dominoval Tomáš, vedl už 6:0 a 4:0, výrazně mladší junior ale změnil taktiku a navíc úplně přestal chybovat. A vyplácelo se mu to. Trpělivou hrou dostal Tomáše do tie-breaku a Tomášovi nezbylo, než dřít, chodit na síť a zakončovat k čarám. A vyšlo to! Uf. Jeden z klíčových zápasů. Jarda hrál s velmi důrazným a velmi tenisovým soupeřem zcela vyrovnanou a otevřenou partii. Soupeř v ničem nezaostával. Za stavu 5:4 pro Jardu a 40:15 pro soupeře Jarda zahrál vítězné míče na hranici svých možností, vyhrál první set 6:4 a soupeře „klasicky“ zlomil. Kolikrát jen už se tohle Jarynovi podařilo! Jako čtvrtý muž nastoupil novopečený kapitán týmu – Peťa, a počínal si mazácky. Velmi bojovného, vracivého a běhavého soupeře postupně ubrousil a upiloval. 6:2, 6:1.

Pokud jde o děvčata, Jovča hrála s favoritkou, se kterou zatím nikdy neuhrála víc, než gem. A první set to potvrzoval, 1:6. Druhý už byl zcela vyrovnaný, Jovča bojovala, výměny se protáhly, soupeřka dostala příležitost chybovat a Jovča dokázala zakončovat forhendem. Rozhodoval každý míč, nakonec solidních 5:7. Terezka měla za soupeřku jednu z nejlepších mladších žákyň Jihomoravského kraje, Borovičkovou. Terez si se všemi komplikacemi si poradila sebevědomě, zkušeně Nakonec vyhrála až nečekaně jednoznačně 6:3, 6:2. A bylo kýžených 4:2….

Řeklo by se, že ze stavu 4:2 se nedá prohrát. Ovšem, shodou okolností nám se právě takový nevídaný obrat podařil v Lipůvce. Byli jsme proto ve střehu. Soupeř rozhodně neskládal zbraně. Děvčata vedla 5:3, první set přesto ztratila v tie-breaku. Ve druhém setu prohrávala 0:4, přesto dokázala vyhrát 7:5. Rozhodující supertie-break ale prohrála. No a mužské dvouhry šly do třetích setů…! Jarda a Peťa, vedli 6:3, 4:0, soupeři je přesto dostali do rozhodujícího setu. Až po urputném boji o každý fiftýn nakonec 6:4 pro naše hrdiny dne. A pátý bod byl doma a také nečekané 3. místo(!) v tabulce po čtvrtém kole.

Spadl nám velký kámen ze srdce.:-) Dan s Tomášem měli totiž tou dobou stav své čtyřhru 6:2, 4:6, 3:4. Novopečený kapitán týmu MUDr. Lašek tedy dnes potvrdil dvěma body, že odmítá stárnout. Stejně jako svými dvěma body dobrá duše bílovického tenisu Jaryn (na snímku ve svém typickém záludně ležérním postoji :-) ), který si navíc svou nezdolnou bojovností a mentální silou říká o pozici zástupce kapitána pro příští rok. Podle všeho bude družstvo ve velmi dobrých rukách. Po dnešku už prakticky víme, že premiérovou III. třídu Bílovice udrží. Družstvo sice omladí, dva nejstarší hráči, kterým bude příští rok bezmála padesát let, se odeberou do tenisového důchodu, děvčata ale naopak vyzrají a budou oporami. Terezka ve dvouhrách vlastně vyhrává už letos.


-Dan-

Aktualizováno Neděle, 27 Květen 2018 06:02
 
Mladší žáci Velkých Bílovic ve Zlíně jednoznačně 6:0 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 15 Květen 2018 00:00

Družstvo mladšího žactva čekalo první jarní utkání a hned první delší cesta – do Zlína, proti SK Zlín „D“. Dětem r.n. 2008 přihlásil tamní velkoklub se čtrnácti antukovými dvorci družstvo do soutěže 4+0. Hrálo se v krásném areálu na Vršavě, jednom z nejhezčích na Moravě.

Domácí nakonec neuhráli ani jeden jediný, čestný, set. Projevilo se, že naše děcka hrají soutěže již řadu let, zápasová zkušenost byla jednoznačně na straně našich. V první dvouhře úřadovala Ema Ryšavá 6:1, 6:1 (na snímku vlevo), ve druhé se Zuzka Klencová (na snímku vpravo) zapotila více, 6:2, 7:5. V následujících dvouhrách dominovala dvojčata Ester a Ella Zrůnovi, 6:1, 6:2, resp. 6:0, 6:2. A protože ani čtyřhry nepřinesly obrat, na konečném skóre svítilo krásných 6:0 pro mládí Velkých Bílovic.

Takovýto vstup do soutěže samozřejmě baví a těší nejen samotné hráče a jejich rodiče, ale nás všechny okolo. Přejeme našim malým tenistům, aby se jim dařilo i nadále. V neděli 20. května se od 9:00 utkají doma s hratelným Slovanem Hodonín.


-Dan-

Aktualizováno Úterý, 15 Květen 2018 15:20
 
Velké Bílovice připravily v 1. kole šok favoritovi PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 29 Duben 2018 00:00

Dospělí Velkých Bílovic loni postoupili do III. třídy. A hned v 1. kole ve vyšší soutěže připravili šok favoritovi.

Rekapitulace velmi nečekaného úspěchu.

Kapitán nezklamal - ostatně od něho ve dvouhře nikdo nic moc neočekává - v poh/chodovém tempu odkráčel po 2:6, 2:6 do sprchy, plně rozehrán na čtyřhru. Bylo nicméně 0:1. Tom předvedl svůj celodvorcový um, disciplínu, motivovanost a odpovědnost za kolektiv, soupeř byl mimořádně silný, ze soupeřů zřejmě nejlepší... Nakonec nešťastných 4:6 ve třetím. Celkově 0:2 a zdánlivě ztracený rozhodující bod. Jovča si odehrála svoje, na rutinérky nicméně zatím nestačí.... 0:3. Terezka (na snímku) osvědčila kvalitní zimní přípravu a herní zlepšení... 1:3. Štěpána dostihly problémy s patou a s tím související soustavně přerušovaná příprava.... a dnes poněkud hladká prohra... 1:4 A aby bylo ještě hůř, Jarynek sice doupotil první set, ale jeho soupeř mladík rostl a rostl, otáčel zápas, měl už 5:2 ve II. setu.

V této chvíli jsme to měli rozehrané na konečných 1:8 a byli jsme down and out.... Nikdo cizí a ani kapitán by na nás nevsadili děravý groš.

Prapor zvedla - ke kapitánovu překvapení a zjevně i obecnému - naše děvčata. Už tím, že průběžně vedla.... Nakonec po mazáckém zkušeňáckém výkonu 6/3, 6/3. Děvčata překvapila. A vedle Terezky klíčový hráč dne a majitel dvou dnešních bodů Jarynek otočil svůj singl způsobem, který ovládá snad jen on. Ve druhém setu utýral - velmi solidního - soupeře 7/6. Dlouhá hádka o otisk na začátku tie-breaku byla předznamenáním, že na ručník zdaleka nejsme. (Kapitán kvituje! Děcka, nedejme se, III. třída není procházka růžovým sadem.) Samozřejmě i po zisku tohoto bodu na celkovém skóre svítilo kritických 3:4.

A co bylo dál? Pro rozestavění mužských čtyřher naši soupeři čekali, že budeme špekulovat. Nechali jsme špekulovat je. Napsali si svoje čtyřhry... a my jsme je překvapili tradiční hláškou: "Napište si nás odshora, jak jsme, 1-2-3-4, žádná věda." Tento náš tah nečekali a viditelně znejistili, neboť: silné debly vyšly šťastně na sebe a slabší taky. A to, jak známo, se dá hrát.

V horní čtyřhře náš nezapocený kapitán až nad očekávání dobře sekundoval nejtenisovějšímu hráči našeho týmu Tomovi.... Jejich rychlé vedení 6/1, 4/0 bylo stejně snové jako zodpovědné. Nakonec 6/1, 6/3. A Jarynek vzorově šéfoval parťáka Štěpána a od začátku do konce. Nakonec celkových 5:4 pro Bílovice, obrat, který mezi námi nemá pamětníka. Favorit prohrál. Poradíme si příště s papírovým outsiderem Brnem-Husovice? Pokud ano, budeme zachránění a začneme pomýšlet na boje postup. Jiní už totiž podle všeho nebudeme. :-)


-Dan-

Aktualizováno Neděle, 29 Duben 2018 16:28
 
Velké Bílovice i podruhé vítězně PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 05 Květen 2018 00:00

Po nečekané výhře v prvním kole proti Lipůvce se od dospělých Velkých Bílovic očekávalo ošidné „povinné vítězství“ nad papírově slabším Brnem-Husovice. Povedlo se.

V úvodní dvouhře bohužel „nezklamal“ kapitán družstva, jenž si nedokázal poradit s bojovným, ale nepříliš tenisovým soupeřem. 7:5, 4:6, 4:5 scr.. Kapitán po této již druhé porážce v řadě sám uznal, že pro družstvo v zápasech není přínosem a že od příště dostanou větší prostor naši draví náhradníci. Souběžně hrané dvouhry Toma a Jardy se naopak staly snadnou kořistí zmíněných našich borců. „Mladíci“ se nám během jara kvalitně rozehráli a budou dělat problémy zřejmě všem soupeřům.

Dámské zápasy byly všechny dramatické. Terezka (na snímku) nakonec zvedla hlavu a po obrovském boji vyhrála s bývalou extraligovou (!) hráčkou 6:2, 6:7, 6:3. Klobouk dolů před výkonem padesátileté soupeřky. Radce začátek zápasu rovněž stoprocentně vyšel, první set 6:0. Pak se hra srovnala, Radka měla přesto tři mečboly v řadě. Neproměnila a druhý set nakonec 6:7. Boj pokračoval až posledního fiftýnu: nakonec vybojované vítězství 7:5 ve třetím setu. Gratulace!

Celkový výsledek 8:1 pro Bílovice a předběžně lichotivé třetí místo v tabulce! Zároveň však: neměli bychom usnout na vavřínech. Za 14 dní jedeme na půdu možná nejsilnějšího celku naší soutěže. Na brněnském Startu nebudeme favority. Překvapíme?


-Dan-

Aktualizováno Sobota, 05 Květen 2018 16:56
 
Úspěšné Okresní přebory dospělých za námi PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 23 Duben 2018 00:00

V rámci přípravy na náročné soutěže družstev zorganizoval partnerský BORS Břeclav dva okresní přebory dospělých. A našim se dařilo.

14.-15. dubna proběhl nejprve Halový okresní přebor. Naším nejúspěšnějším hráčem se stal poněkud nečekaně Peťa Antoš, kterého jsme na jaro půjčili blízkému Slavoji Velké Pavlovice. Peťa plně využil odstoupení Jardy Vysloužila po prvním kole přeboru a pak přes lanžhotského Malocha 6:1, 6:3 zaslouženě postoupil do finále, kde - poněkud nečekaně! - potrápil i pozdějšího okresního přeborníka Gála (Lanžhot). Celkové vítězství ve čtyřhře pak slavila vychytrale složená dvojice Gál (Lanžhot)-Blažek (Bílovice.

Nejúspěšnější hráčkou a Halovou okresní přebornicí žen se stala teprve 14-tiletá dorostenka Tereza Pekárková z pořádajícího klubu BORS Břeclav. Dámské čtyřhry vyhrály Kacrová (Lanžhot) spolu s Otřelovou (Velké Pavlovice). Kacrová byla i ve finále dvouhry, ve kterém ji ovšem hendikepovala bolest zápěstí, jež limitovalo její hru. Mariin přístup zaslouží zvláštní ocenění.

21.-22. dubna zorganizoval BORS Břeclav následný venkovní Okresní přebor. Naším nejúspěšnějším hráčem se tentokrát stal bílovický trenér Jarda Vysloužil. V atraktivním semifinále se utkal s naší jedničkou, kapitánem dospělých a našim dohromady nejúspěšnějším hráčem obou přeborů Danem Blažkem. Oba měli za sebou těžká čtvrtfinále. Jarda se zapotil s Peťou Laškem, Dan opět s Víťou Strakou. Lépe začal zkušený, ovšem poněkud již stárnoucí, Dan Blažek (r.n. 1971). Ujal se vedení 3:1. Postupně ale získával mírnou převahu nestárnoucí, zatím, Jarda Vysloužil, jenž nakonec dovedl dlouhé utkání do těsného vítězství 7:5, 7:6 (7:4). Přeborníkem dvouhry se pak dle očekávání opětovně stal dominující lanžhotský Gál. Celkové vítězství ve čtyřhře zopakovala – never change the winning team – vychytrale složená dvojice Gál–Blažek. Ve finále proti Himalu s Malochem (oba Lanžhot) zvítězili snad až nespravedlivě a krutě jednoznačně 6:1, 6:1. Boj to byl mnohem těsnější, vítězily zkušenosti a taktika.

Nejúspěšnější hráčkou a venkovní okresní přebornicí žen se stala podle očekávání zkušená Veronika Martincová (na snímku) z TK Mikulov. Zahrála si ovšem nad očekávání. V semifinále se na dvorci musela prohánět s Jovanou Blažkovou (dříve Bílovice) celkově hodinu a půl. Výsledek 6:3, 6:3. A finále bylo ještě těžší: Tereza Pekárková z pořádajícího klubu BORS Břeclav obhajovala titul Halové přebornice a tak vzdorovala velmi srdnatě. Celkově 7:5, 6:2 pro Martincovou. Čtyřhru vyhrály Pekárková s Blažkovou nad Martincovou a místní srdcařkou Míšou Otřelovou. Místní proto, že turnaj se z větší části odehrával na Slavoji Velké Pavlovice, neboť dvorce na BORSu Břeclav blokoval tamní komerční kemp rekreačních hráčů z Rakouska. Slavoji Velké Pavlovice patří za tuto naléhavou sousedskou výpomoc náležité poděkování!


-Dan-

Aktualizováno Pondělí, 23 Duben 2018 19:06
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Anketa

V kolika letech jste začal/a hrát tenis?
 
Banner

bottom

©1993-2016 Tenis klub Velké Bílovice.