top
logo

  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Soutěže 2022

Vyhledávání

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Čt  St  Út  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Žolík Víťa Straka otevřel dospělým dveře ke čtvrtému vítězství! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 17 Červen 2018 00:00

Dokonale zvládnutá derniéra našeho matadora Víti Straky (na snímku) a dále houževnatá, nezdolná neústupnost kapitána Peti Laška dovedla tým dospělých k další nečekané výhře a k nádhernému konečnému třetímu-čtvrtému místu v naší premiérové III. třídě krajské soutěže JmTS!

Před letošním ročníkem bylo naším jediným cílem hrát ve vyšší soutěži o udržení. Byli jsme nováčky a nepodařilo se nám získat žádné mladé posily. V závěrečných utkáních navíc znatelně chybějí Tomáš s Terezkou. Přesto družstvo obsadí konečné místo v horní polovině tabulky.

O nečekaně kvalitním umístění rozhodlo několik faktorů. Prvním bylo, že soupeři přijeli bez žen. V klubu soupeřů Brno Žabovřesky mají celkem tři družstva dospělých, která však navzájem nespolupracují. To otevřelo šanci. Na druhou stranu očekávaná prohra Dana a neočekávaná prohra Jardy příznivý vývoj utkání značně zkomplikovaly. Co tedy rozhodlo o celkové výhře? Rozhodl druhý a třetí faktor: dokonale zvládnutá těžká derniéra Víti Straky a neméně dokonale zvládnutý obrat v rozhodujícím 3. setu utkání Peti Laška.

Víťa dlouho dominoval. Za stavu 6:3 a 5:4 si ale vybral sérii temných chvilek a velmi rychle bylo 5:7. Soupeř naštěstí souhlasil se zkrácenou závěrčnou hrou, ve které Víťa těsně vyhrál 10:7. Aby toho nebylo málo, oba borci v této chvíli však tvrdili - již gratulujícímu! - domácímu Danovi, že "stav je teprve 9:6". A tvrdili to tak dlouho, až si ex-kapitán Dan přestal zoufale škubat vlasy a svolil k další hře. Víťa následující výměnu prohrál, v té další už ale nechyboval. Dokázal tak v jednom utkání proměnit celkem dva mečboly. Neuvěřitelné!:-D A my jsme se rychle přesunuli k tonoucímu kapitánu "Lékaři" Peťovi.

V zápase plném zvratů Peťa nejprve s velmi tenisovým soupeřem prohrával 1:4. Přesto 1. sadu vyhrál 6:4. Druhý set byl ovšem rychlý. Tak rychlý, že když se Dan kapitána zeptal, jaký je stav ve druhém setu, kapitán mu odvětil: "Už je 0:1 ve třetím". Těžký zápas! Zvláště na straně proti větru se gamy dolovaly značně, značně obtížně... Co hůře: za stavu 3:5, čelil kapitán dvěma mečbolům právě proti větru. Kritickou chvíli však ustál! Poté na návětrné straně ubojoval oba gamy a nakonec - znovu proti neutuchajícímu větru - pečetil na již neočekávaných 7:5 ve třetím setu, což znamenalo vítězství celého družstva. Klobouk dolů!

Je-li předpokladem pro výkon funkce kapitána mimořádná mentální sila, je naše družstvo i do budoucna ve velmi dobrých rukou MUDr. Laška. S nejstarším hráčem Víťou Strakou se sice bohužel loučíme a náš druhý nejstarší hráč Dan Blažek už si za rok zahraje jen roli užitečného obětního beránka na jedničce, všichni ostatní však budou příští rok stejně silní nebo silnější.


-Dan-

Aktualizováno Neděle, 17 Červen 2018 17:35
 
Fantazie: dospělí Velkých Bílovic opravdu porazili áčko Znojma! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 27 Květen 2018 00:00

V sobotu 26.5. přijel do Velkých Bílovic dlouho očekávaný, respektovaný soupeř TK Znojmo „A“. Většina hráčů Znojma ještě před dvěma lety hrála I. třídu. Přesto jsme si na ně věřili. Věřili jsme, že se dvouhrami ujmeme vedení 4:2 a klíčový pátý bod v některé čtyřhře přidáme. A plán vyšel na sto procent.

V prvním utkání Dan zazlobil, na kvalitního soupeře ale neměl. Ve druhém utkání dlouho dominoval Tomáš, vedl už 6:0 a 4:0, výrazně mladší junior ale změnil taktiku a navíc úplně přestal chybovat. A vyplácelo se mu to. Trpělivou hrou dostal Tomáše do tie-breaku a Tomášovi nezbylo, než dřít, chodit na síť a zakončovat k čarám. A vyšlo to! Uf. Jeden z klíčových zápasů. Jarda hrál s velmi důrazným a velmi tenisovým soupeřem zcela vyrovnanou a otevřenou partii. Soupeř v ničem nezaostával. Za stavu 5:4 pro Jardu a 40:15 pro soupeře Jarda zahrál vítězné míče na hranici svých možností, vyhrál první set 6:4 a soupeře „klasicky“ zlomil. Kolikrát jen už se tohle Jarynovi podařilo! Jako čtvrtý muž nastoupil novopečený kapitán týmu – Peťa, a počínal si mazácky. Velmi bojovného, vracivého a běhavého soupeře postupně ubrousil a upiloval. 6:2, 6:1.

Pokud jde o děvčata, Jovča hrála s favoritkou, se kterou zatím nikdy neuhrála víc, než gem. A první set to potvrzoval, 1:6. Druhý už byl zcela vyrovnaný, Jovča bojovala, výměny se protáhly, soupeřka dostala příležitost chybovat a Jovča dokázala zakončovat forhendem. Rozhodoval každý míč, nakonec solidních 5:7. Terezka měla za soupeřku jednu z nejlepších mladších žákyň Jihomoravského kraje, Borovičkovou. Terez si se všemi komplikacemi si poradila sebevědomě, zkušeně Nakonec vyhrála až nečekaně jednoznačně 6:3, 6:2. A bylo kýžených 4:2….

Řeklo by se, že ze stavu 4:2 se nedá prohrát. Ovšem, shodou okolností nám se právě takový nevídaný obrat podařil v Lipůvce. Byli jsme proto ve střehu. Soupeř rozhodně neskládal zbraně. Děvčata vedla 5:3, první set přesto ztratila v tie-breaku. Ve druhém setu prohrávala 0:4, přesto dokázala vyhrát 7:5. Rozhodující supertie-break ale prohrála. No a mužské dvouhry šly do třetích setů…! Jarda a Peťa, vedli 6:3, 4:0, soupeři je přesto dostali do rozhodujícího setu. Až po urputném boji o každý fiftýn nakonec 6:4 pro naše hrdiny dne. A pátý bod byl doma a také nečekané 3. místo(!) v tabulce po čtvrtém kole.

Spadl nám velký kámen ze srdce.:-) Dan s Tomášem měli totiž tou dobou stav své čtyřhru 6:2, 4:6, 3:4. Novopečený kapitán týmu MUDr. Lašek tedy dnes potvrdil dvěma body, že odmítá stárnout. Stejně jako svými dvěma body dobrá duše bílovického tenisu Jaryn (na snímku ve svém typickém záludně ležérním postoji :-) ), který si navíc svou nezdolnou bojovností a mentální silou říká o pozici zástupce kapitána pro příští rok. Podle všeho bude družstvo ve velmi dobrých rukách. Po dnešku už prakticky víme, že premiérovou III. třídu Bílovice udrží. Družstvo sice omladí, dva nejstarší hráči, kterým bude příští rok bezmála padesát let, se odeberou do tenisového důchodu, děvčata ale naopak vyzrají a budou oporami. Terezka ve dvouhrách vlastně vyhrává už letos.


-Dan-

Aktualizováno Neděle, 27 Květen 2018 06:02
 
Velké Bílovice i podruhé vítězně PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 05 Květen 2018 00:00

Po nečekané výhře v prvním kole proti Lipůvce se od dospělých Velkých Bílovic očekávalo ošidné „povinné vítězství“ nad papírově slabším Brnem-Husovice. Povedlo se.

V úvodní dvouhře bohužel „nezklamal“ kapitán družstva, jenž si nedokázal poradit s bojovným, ale nepříliš tenisovým soupeřem. 7:5, 4:6, 4:5 scr.. Kapitán po této již druhé porážce v řadě sám uznal, že pro družstvo v zápasech není přínosem a že od příště dostanou větší prostor naši draví náhradníci. Souběžně hrané dvouhry Toma a Jardy se naopak staly snadnou kořistí zmíněných našich borců. „Mladíci“ se nám během jara kvalitně rozehráli a budou dělat problémy zřejmě všem soupeřům.

Dámské zápasy byly všechny dramatické. Terezka (na snímku) nakonec zvedla hlavu a po obrovském boji vyhrála s bývalou extraligovou (!) hráčkou 6:2, 6:7, 6:3. Klobouk dolů před výkonem padesátileté soupeřky. Radce začátek zápasu rovněž stoprocentně vyšel, první set 6:0. Pak se hra srovnala, Radka měla přesto tři mečboly v řadě. Neproměnila a druhý set nakonec 6:7. Boj pokračoval až posledního fiftýnu: nakonec vybojované vítězství 7:5 ve třetím setu. Gratulace!

Celkový výsledek 8:1 pro Bílovice a předběžně lichotivé třetí místo v tabulce! Zároveň však: neměli bychom usnout na vavřínech. Za 14 dní jedeme na půdu možná nejsilnějšího celku naší soutěže. Na brněnském Startu nebudeme favority. Překvapíme?


-Dan-

Aktualizováno Sobota, 05 Květen 2018 16:56
 
Mladší žáci Velkých Bílovic ve Zlíně jednoznačně 6:0 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 15 Květen 2018 00:00

Družstvo mladšího žactva čekalo první jarní utkání a hned první delší cesta – do Zlína, proti SK Zlín „D“. Dětem r.n. 2008 přihlásil tamní velkoklub se čtrnácti antukovými dvorci družstvo do soutěže 4+0. Hrálo se v krásném areálu na Vršavě, jednom z nejhezčích na Moravě.

Domácí nakonec neuhráli ani jeden jediný, čestný, set. Projevilo se, že naše děcka hrají soutěže již řadu let, zápasová zkušenost byla jednoznačně na straně našich. V první dvouhře úřadovala Ema Ryšavá 6:1, 6:1 (na snímku vlevo), ve druhé se Zuzka Klencová (na snímku vpravo) zapotila více, 6:2, 7:5. V následujících dvouhrách dominovala dvojčata Ester a Ella Zrůnovi, 6:1, 6:2, resp. 6:0, 6:2. A protože ani čtyřhry nepřinesly obrat, na konečném skóre svítilo krásných 6:0 pro mládí Velkých Bílovic.

Takovýto vstup do soutěže samozřejmě baví a těší nejen samotné hráče a jejich rodiče, ale nás všechny okolo. Přejeme našim malým tenistům, aby se jim dařilo i nadále. V neděli 20. května se od 9:00 utkají doma s hratelným Slovanem Hodonín.


-Dan-

Aktualizováno Úterý, 15 Květen 2018 15:20
 
Velké Bílovice připravily v 1. kole šok favoritovi PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 29 Duben 2018 00:00

Dospělí Velkých Bílovic loni postoupili do III. třídy. A hned v 1. kole ve vyšší soutěže připravili šok favoritovi.

Rekapitulace velmi nečekaného úspěchu.

Kapitán nezklamal - ostatně od něho ve dvouhře nikdo nic moc neočekává - v poh/chodovém tempu odkráčel po 2:6, 2:6 do sprchy, plně rozehrán na čtyřhru. Bylo nicméně 0:1. Tom předvedl svůj celodvorcový um, disciplínu, motivovanost a odpovědnost za kolektiv, soupeř byl mimořádně silný, ze soupeřů zřejmě nejlepší... Nakonec nešťastných 4:6 ve třetím. Celkově 0:2 a zdánlivě ztracený rozhodující bod. Jovča si odehrála svoje, na rutinérky nicméně zatím nestačí.... 0:3. Terezka (na snímku) osvědčila kvalitní zimní přípravu a herní zlepšení... 1:3. Štěpána dostihly problémy s patou a s tím související soustavně přerušovaná příprava.... a dnes poněkud hladká prohra... 1:4 A aby bylo ještě hůř, Jarynek sice doupotil první set, ale jeho soupeř mladík rostl a rostl, otáčel zápas, měl už 5:2 ve II. setu.

V této chvíli jsme to měli rozehrané na konečných 1:8 a byli jsme down and out.... Nikdo cizí a ani kapitán by na nás nevsadili děravý groš.

Prapor zvedla - ke kapitánovu překvapení a zjevně i obecnému - naše děvčata. Už tím, že průběžně vedla.... Nakonec po mazáckém zkušeňáckém výkonu 6/3, 6/3. Děvčata překvapila. A vedle Terezky klíčový hráč dne a majitel dvou dnešních bodů Jarynek otočil svůj singl způsobem, který ovládá snad jen on. Ve druhém setu utýral - velmi solidního - soupeře 7/6. Dlouhá hádka o otisk na začátku tie-breaku byla předznamenáním, že na ručník zdaleka nejsme. (Kapitán kvituje! Děcka, nedejme se, III. třída není procházka růžovým sadem.) Samozřejmě i po zisku tohoto bodu na celkovém skóre svítilo kritických 3:4.

A co bylo dál? Pro rozestavění mužských čtyřher naši soupeři čekali, že budeme špekulovat. Nechali jsme špekulovat je. Napsali si svoje čtyřhry... a my jsme je překvapili tradiční hláškou: "Napište si nás odshora, jak jsme, 1-2-3-4, žádná věda." Tento náš tah nečekali a viditelně znejistili, neboť: silné debly vyšly šťastně na sebe a slabší taky. A to, jak známo, se dá hrát.

V horní čtyřhře náš nezapocený kapitán až nad očekávání dobře sekundoval nejtenisovějšímu hráči našeho týmu Tomovi.... Jejich rychlé vedení 6/1, 4/0 bylo stejně snové jako zodpovědné. Nakonec 6/1, 6/3. A Jarynek vzorově šéfoval parťáka Štěpána a od začátku do konce. Nakonec celkových 5:4 pro Bílovice, obrat, který mezi námi nemá pamětníka. Favorit prohrál. Poradíme si příště s papírovým outsiderem Brnem-Husovice? Pokud ano, budeme zachránění a začneme pomýšlet na boje postup. Jiní už totiž podle všeho nebudeme. :-)


-Dan-

Aktualizováno Neděle, 29 Duben 2018 16:28
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Anketa

V kolika letech jste začal/a hrát tenis?
 
Banner

bottom

©1993-2016 Tenis klub Velké Bílovice.