top
logo

  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Soutěže 2021

Vyhledávání

Kalendář akcí

<<  Květen 2022  >>
 Po  Čt  St  Út  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Hodový turnaj 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 12 Září 2018 00:00

24 ročník hodového turnaje 2018 byl sice ve znamení nízké účasti, ale velmi kvalitně obsazen :)

Sešlo se celkem 8 účastníků, kde se ve finále utkali Luboš Maťák starší proti Michalu Podrazilovi.

Z vítězství se nakonec radoval Luboš.

Konečné pořadí turnaje:

1. místo Maťák Lub. st.

2. místo Podrazil Michal

3-4. místo Skoupil Lub. st a Maťák Lub. ml.


-Luboš-

Aktualizováno Středa, 12 Září 2018 17:26
 
Turnaj 25 let TK VB PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 04 Září 2018 00:00

K 25. výročí založení Tenis klubu Velké Bílovice jsme uspořádali klubový turnaj pro členy a přátele TK Velké Bílovice.

Zúčastnilo se 24 tenistů, 15 nehrajících hostů z klubů: TK V. Bílovice, Slavia Wienna, Sokol Lanžhot a Tenis Břeclav, celkem bylo všech účastníků 40.

Počasí turnajovému klání přálo a z finálových turnajů losované skupiny "HARD" nakonec vzešla výtězná lanžhotská dvojice Petr Bača a Jiří Hostina.


1. místo Petr Bača a Jiří Hostina - Sokol Lanžhot/Sokol Lanžhot
2. místo Martin Oslzlý a Isien Chan - TK Vel.Bílovice/Slavia Wiena
3. místo Petr Hošek a Ivan Štefanovič - Slavia Wiena/Slavia Wiena

Ve finálové skupině "OPEN" pak kralovala dvojice Lenka Skoupilová a Sláma Miroslav

1. místo Lenka Skoupilová a Sláma Miroslav - TK Vel.Bílovice/Sokol Lanžhot
2. místo Osička Stanislav a Osička Radim - TK Vel.Bílovice/TK Vel.Bílovice

Na závěr turnajových zápasů byla tradiční grilovačka s ochutnávkou vín.


-Luboš-

Aktualizováno Pátek, 07 Září 2018 07:50
 
Miška Polláková druhá na turnaji v Lanžhotě PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 14 Srpen 2018 00:00

V neděli 12. srpna se na dvorcích Sokola Lanžhot konal turnaj bejby-tenistů. Naše Miška Polláková v něm prohrála až ve finále a obsadila tak krásné 2. místo.

Už ve skupině bylo jasné, že si Miška přivezla do Lanžhota formu. Vyhrála třikrát 4:1, kvalifikovala se tím do závěrečného pavouka na výhodném místě a využila toho. Ve čtvrtfinále porazila solidního domácího Blažeje 6:2, v semifinále zástupce TC Brno Vondráčka 6:1 a teprve ve finále nestačila na Kali Šupovou z Tenisu Slovácko.

Mišce gratulujeme ke krásnému umístění i poháru a přejeme jí hladký přechod do mladších žáků. Nebude jednoduchý, v jarní soutěži družstev bude totiž nastupovat nejen za domácí družstvo, ale i za béčko BORSu Břeclav, které letos udrželo II. třídu mladších žáků právě pro malé talenty, svoje i z okolí.


-Dan-

Aktualizováno Úterý, 14 Srpen 2018 19:00
 
Turnaj mládeže 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 04 Září 2018 00:00

V rámci 25. výročí založení Tenis klubu Velké Bílovice jsme uspořádali předposlední prázdninový den klubový turnaj pro mládež do 15 let.

Pro malé tenisty do 9 let to byl jejich první turnaj a na začátku je trošku brzdila nervozita, ale postupem času došlo i k zajímavým výměnám. Vítězství a pohár si odnesla Adéla Janíková.


1. místo Janíková Adéla
2. místo Opluštil Michal
3. místo Klencová Adéla

V kategorii 10-15 let bylo od začátku jasné, že už se jedná o pokročilé tenisty a už mají nějaký ten turnaj za sebou.

K vidění byly zajímavé, poměrně vyrovnané zápasy a nejlepší tenis se hrál samozřejmě ve finále, kde po dramatickém boji přehrála Bára Zárubová svoji soupeřku Zuzku Klencovou.

1. místo Zárubová Barbora
2. místo Klencová Zuzana
3. místo Poláková Michaela

Škoda, že termín turnaje zastihl mnoho mladých nadějných tenistů ještě na prázdninách. Úroveň turnaje by jistě byla ještě o něco vyšší.

Další šanci ale budou mít už brzy. 16.9.2018 pořádáme další mládežnický turnaj, tentokrát v okresním rozsahu.


-Luboš-

Aktualizováno Úterý, 04 Září 2018 16:24
 
Žolík Víťa Straka otevřel dospělým dveře ke čtvrtému vítězství! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 17 Červen 2018 00:00

Dokonale zvládnutá derniéra našeho matadora Víti Straky (na snímku) a dále houževnatá, nezdolná neústupnost kapitána Peti Laška dovedla tým dospělých k další nečekané výhře a k nádhernému konečnému třetímu-čtvrtému místu v naší premiérové III. třídě krajské soutěže JmTS!

Před letošním ročníkem bylo naším jediným cílem hrát ve vyšší soutěži o udržení. Byli jsme nováčky a nepodařilo se nám získat žádné mladé posily. V závěrečných utkáních navíc znatelně chybějí Tomáš s Terezkou. Přesto družstvo obsadí konečné místo v horní polovině tabulky.

O nečekaně kvalitním umístění rozhodlo několik faktorů. Prvním bylo, že soupeři přijeli bez žen. V klubu soupeřů Brno Žabovřesky mají celkem tři družstva dospělých, která však navzájem nespolupracují. To otevřelo šanci. Na druhou stranu očekávaná prohra Dana a neočekávaná prohra Jardy příznivý vývoj utkání značně zkomplikovaly. Co tedy rozhodlo o celkové výhře? Rozhodl druhý a třetí faktor: dokonale zvládnutá těžká derniéra Víti Straky a neméně dokonale zvládnutý obrat v rozhodujícím 3. setu utkání Peti Laška.

Víťa dlouho dominoval. Za stavu 6:3 a 5:4 si ale vybral sérii temných chvilek a velmi rychle bylo 5:7. Soupeř naštěstí souhlasil se zkrácenou závěrčnou hrou, ve které Víťa těsně vyhrál 10:7. Aby toho nebylo málo, oba borci v této chvíli však tvrdili - již gratulujícímu! - domácímu Danovi, že "stav je teprve 9:6". A tvrdili to tak dlouho, až si ex-kapitán Dan přestal zoufale škubat vlasy a svolil k další hře. Víťa následující výměnu prohrál, v té další už ale nechyboval. Dokázal tak v jednom utkání proměnit celkem dva mečboly. Neuvěřitelné!:-D A my jsme se rychle přesunuli k tonoucímu kapitánu "Lékaři" Peťovi.

V zápase plném zvratů Peťa nejprve s velmi tenisovým soupeřem prohrával 1:4. Přesto 1. sadu vyhrál 6:4. Druhý set byl ovšem rychlý. Tak rychlý, že když se Dan kapitána zeptal, jaký je stav ve druhém setu, kapitán mu odvětil: "Už je 0:1 ve třetím". Těžký zápas! Zvláště na straně proti větru se gamy dolovaly značně, značně obtížně... Co hůře: za stavu 3:5, čelil kapitán dvěma mečbolům právě proti větru. Kritickou chvíli však ustál! Poté na návětrné straně ubojoval oba gamy a nakonec - znovu proti neutuchajícímu větru - pečetil na již neočekávaných 7:5 ve třetím setu, což znamenalo vítězství celého družstva. Klobouk dolů!

Je-li předpokladem pro výkon funkce kapitána mimořádná mentální sila, je naše družstvo i do budoucna ve velmi dobrých rukou MUDr. Laška. S nejstarším hráčem Víťou Strakou se sice bohužel loučíme a náš druhý nejstarší hráč Dan Blažek už si za rok zahraje jen roli užitečného obětního beránka na jedničce, všichni ostatní však budou příští rok stejně silní nebo silnější.


-Dan-

Aktualizováno Neděle, 17 Červen 2018 17:35
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Anketa

V kolika letech jste začal/a hrát tenis?
 
Banner

bottom

©1993-2016 Tenis klub Velké Bílovice.